LUDNICA U ITALIJI / Nevjerojatni Napoli odigrao utakmicu sa 7 golova, Juve razbio Sassuolo: Na vrhu su poretka na startu Serie a

Uvjerljivi Juventus i Napoli zasjeli na vrh ljestvice Serie A

15.8.2022.
23:49

Nogometaši Juventusa i Napolija ostvarili su uvjerljive pobjede na startu nove sezone talijanskog prvenstva, svladavši Sassuolo u Torinu sa 3-0, odnosno Veronu u gostima s čak 5-2.

Erlić nije igrao

Juventusu je vodstvo donio Angel Di Maria u 26. minuti. Pred kraj prvog dijela Srbin Dušan Vlahović je povećao prednost "Stare dame" na 2-0 iz kaznenog udarca (43), a isti je igrač u 51. minuti postavio konačnih 3-0.

Kod Sassuola hrvatski reprezentativac Martin Erlić nije ulazio u igru.

LUDNICA U ITALIJI /

Kakav početak sezone u Serie A: Nevjerojatni Ante Rebić imao svoj šou, Mario Pašalić briljantno asistirao

Napoli prebio Veronu

Napoli je u Veroni postigao čak pet pogodaka, a svi su strijelci bili različiti. Lasagna je domaćinima donio prednost u 29. minuti. Kvaratškelia je u 37. minuti izjednačio, da bi Osimhen u sučevom dodatku (45+3) Napoliju donio prednost na poluvremenu.

Drugi dio je počeo pogotkom Henryja za 2-2, a onda je uslijedio Napolijev niz: Zielinski je pogodio za 3-2 u 55. minuti, Lobotka je deset minuta poslije bio strijelac za 4-2, a konačan rezultat postavio je Politano u 79. minuti.

Italija - 1. kolo
Verona - Napoli 2-5 (Lasagna 29, Henry 48 / Kvaratškelia 37, Osimhen 45+3, Zielinski 55, Lobotka 65, Politano 79)
Juventus - Sassuolo 3-0 (Di Maria 26, Vlahović 43-11m, 51)

Odigrano u subotu i nedjelju:
Milan - Udinese 4-2 (Hernandez 11-11m, REBIĆ 15, 68, Brahim 46 / Becao 2, Masina 45+4)
Sampdoria - Atalanta 0-2 (Toloi 26, Lookman 90+5)
Monza - Torino 1-2 (Mota 90+4 / Mirančuk 43, Sanabria 65)
Lecce - Inter 1-2 (Ceesay 48 / Lukaku 2, Dumfries 90+5)
Fiorentina - Cremonese 3-2 (Bonaventura 16, Jović 34, Radu 90+5-ag / Okereke 19, Buonaiuto 68)
Lazio - Bologna 2-1 (De Silvestri 68-ag, Immobile 79 / Arnautović 38-11m)
Salernitana - Roma 0-1 (Cristante 33)
Spezia - Empoli 1-0 (Nzola 36)