HRVATSKA - GRČKA 5-5 / Barakude su u četvrtfinalu EP-a! Spektakl u Spaladium Areni pred 9000 navijača

Hrvatska - Grčka 5:5

Mjesto održavanja: Spaladium arena (Split)

Početak: 20.30

HRVATSKA: Bijač, Bašić, Burić, Bukić, Harkov, Vrlić, Fatović, Krapić, Lazić, Kržić, Žuvela, Marinić Kragić, Popadić, Biljak, Zović

GRČKA: Argyropoulos-Kanakakis, Dervisis, Fountoulis, Genidounias, Gounas, Kapotsis, Kolomvos, Mourikis, Nikolaidis, Skoumpakis, Flegkas, Zerdevas, Vlachopoulos

Hrvatska muška vaterpolska reprezentacija uspjela se izravno plasirati u četvrtfinale Europskog prvenstva u Splitu zahvaljujući 5-5 (0-2, 0-0, 3-1, 2-2) remiju protiv Grčke u posljednjoj utakmici skupine B u petak navečer, pred rekordnih 9000 navijača za vaterpolo u Hrvatskoj.

NEMA SPLITA DO SPLITA /

Nepoznate lipotice plijenile pažnju čitave Spaladium Arene: I u bazenu je proključalo koliko su dame podigle temperaturu

Hrvatska je tim remijem osvojila prvo mjesto u skupini sa sedam bodova, olimpijski doprvak Grčka je druga s pet bodova ispred Francuske s četiri i Malte bez bodova.

Po pogodak za Hrvatsku postigli su Marko Žuvela, Josip Vrlić, Konstantin Harkov, Jerko Marinić-Kragić i Rino Burić, dok su za Grčku po dva gola postigli Alexandros Papanastasiou i Angelos Vlachopoulos, a jedan Konstantinos Genidounias.

Odlični golmani

U prve dvije četvrtine Hrvatska nije uspjela postići niti jedan pogodak izvrsno raspoloženom grčkom vrataru Konstantinosu Limarakisu koji je u tom razdoblju obranih svih 10 pokušaja koji su išli u okvir njegova gola. Dodouše, većinom su to bili šutovi koji su išli ravno u njega. No, vrlo raspoložen je bio i hrvatski vratar Marko Bijač koji je s nekoliko bravuroznih intervencija zadržao svoju momčad u igri, odnosno na minusu od samo dva gola.

Početkom drugog poluvremena Hrvatska je napokon pronašla rješenje za Limarakisa, prvo je Žuvela pogodio za 1-2 u situaciji s dva igrača više nakon minutu i pol igre, da bi minutu potom Vrlić poravnao na 2-2.

Marinić-Kragić je sjajnim dalekometnim šutom u prvom napadu posljednje četvrtine doveo Hrvatsku u vodstvo od 4-3, a ispostavilo se kako je to ostalo jedino vodstvo naše reprezentacije u ovoj utakmici. Papanastasiou i Vlachopoulos su sredinom posljednjeg dijela vratili Grčku u vodstvo od 5-4 da bi Rino Burić na asistenciju Lazića pogodio za 5-5 u posljednjoj sekundi napada s igračem više 2:52 minute prije kraja.

Bijač igrač odluke

Do kraja susreta sjajni Bijač je obranio dva vrlo teška udarca Vlachopoulosa te odveo Hrvatsku izravno u četvrtfinale koje je na programu u utorak, dok će Grčka u nedjelju u drugom krugu igrati protiv Izraela.

Sljedeći suparnik Hrvatske bit će bolji iz susreta Nizozemska - Gruzija.

0.00 - Utakmica je završena! Hrvatska je pobjednik grupe!

0.36 - Marko Bijač je najbolji igrač Hrvatske na ovoj utakmici. Upisao je 11. obranu, najvažniju do sada!

1.15 - Minutu do kraja rezultat je 5:5! Igrači Ivice Tucka imaju napad s igračem više.

2.52 - Obrane ipak popuštaju, Rino Burić na drugoj stativi zabija na asistenciju Lazića.

3.36 - Vlachopoulos je opet zabio, Grčka vodi za jedan gol.

4.29 - Grci nam ne daju mira. Rezultat je 4:4.

5.21 - Bijaču čak deveta obrana, spustio je roletu!

7.26 - Hrvatska prvi puta vodi! Marinić-Kragić pogađa za prvo hrvatsko vodstvo!

0.00 - Hrvatska se vratila u ovoj čudnoj utakmici jakih obrana, rezultat je na kraju treće dionice 3:3. Pred nama je završnih osam minuta!

2.35 - Rus s hrvatskom putovnicom, Harkov, vraća rezultat na početak.

3.15 - Papanastasiu dovodi goste u vodstvo.

5.22 - Odlično je krenula treća četvrtina, Josip Vrlić pogodio je šraubom!

6.28 - Napokon! S dva igrača više Barakude zabijaju, Marko Žuvela je nakon čak 18 minuta probio Grke.

0.00 - Jako čudna utakmica. Na kraju prvog poluvremena Hrvatska nije zabila pogodak, Grci vode 2:0.

1.58 - Limarakis je skupio nevjerojatnih deset obrana, naš vratar pet.

3.55 - Brani opet hrvatski vatar, Bijač je u naletu, ali treba nam pogodak.

7.36 - Na početku druge četvrtine sve po starom, grčki vratar je enigma za naše vaterpoliste. Obranio je ovaj puta Marinić - Kragiću.

0.00 - Završila je prva četvrtina! Ovo je utakmica dva vratara trenutno, nismo još uvijek zabili pogodak, Grčka vodi 2:0 na kraju prve dionice.

0.32 - Vlachopoulos pogađa s distance, 2:0 za Grke.

2.36 - Razbranio se Limarakis, Hrvatska i dalje bez gola.

3.40' - Papanastasiu kažnjava Vrlićev propust u obrani, 1:0 za Grčku.

6.44 - Marko Bijač nastavlja gdje je stao, odlično je obranio udarac Grka, i možda najvio veliku večer!

1' Počela je utakmica. Barakude uz pune tribine hvataju pobjedu!

Hrvatska vaterpolo reprezentacija danas igra svoju treću utakmicu na Europskom prvenstvu u Splitu. Protivnik nam je jako kvalitetna Grčka, te je ovo dvoboj za prvo mjesto u grupi B.

Grci su nas pobijedili prije dva mjeseca na svjetskom prvenstvu i tako nas ostavili bez medalje. Bili su bolji s 9-7, a na otvaranju istog tog prvenstva završilo je podjelom bodova 9:9.

Našim Barakudama danas treba bod kako bi osigurali prvo mjesto jer je Grčka odigrala bez pobjednika protiv Francuske u prvom kolu.

Pobjeda za lakši put

Hrvati su Francuze pregazili u drugom dijelu, završilo je šest razlike za naše vaterpoliste, što nas je odvelo na vrh grupe s 4 boda.

Grčka ima 3 boda jer je upisala visoku pobjedu protiv Malte (25:6), ali samo s pobjedom može skinuti Barakude s vrha grupe.

Prvo mjesto donosi jako puno beneficija, imali bismo najmanje četiri slobodna dana i išli direktno u četvrtfinale. U slučaju poraza, u nedjelju nas čeka susret osmine finala protiv Izraela, a u četvrtfinalu favorit turnira Španjolska.