SJAJAN POČETAK PRIČE / Uspješna proba za novog trenera Bijelih: Leko upisao prvu pobjedu u Hajduku na krilima fantastičnog Livaje

Hajduk je slavio protiv slovenskog prvoligaša Radomlja

7.1.2023.
16:43
Miroslav Lelas/PIXSELL

Nogometaši Hajduka svladali su s 3-1 slovenskog prvoligaša Radomlje u pripremnom susretu kojeg su odradili na zimskim pripremama koje obavljaju u Istri.

PRVO KOLO FA CUPA /

Perišićev Tottenham se namučio s trećeligašem: Novi Oršićev klub prošao dalje, Slaven Bilić ispao

Bila je ovo ujedno premijerna utakmica za Ivana Leku, novog trenera Hajduka, trenutačno drugoplasirane momčadi HNL-a.

Nakon samo sedam minuta igre Hajduk je imao vodstvo 2-0, a najzaslužniji za takav rezultat bio je Marko Livaja. Prvo je u trećoj minuti Livaja zabio uvodni pogodak na susretu, dok je u sedmoj asistirao Krovinoviću za 2-0.

Do kraja prvog dijela Hajduk je imao još brojne prilike za povećanje vodstva, no ostalo je 2-0, a početkom drugog dijela novi trener Hajduka Ivan Leko je napravio brojne izmjene. Radomlje je smanjilo na 1-2 pogotkom kojeg je u 54. minuti dao Filip Čuić, mlada nada Hajduka koji se trenutačno nalazi u pretposljednjem slovenskom prvoligašu na posudbi. Konačnih 3-1 postavio je, pak, Karlo Antunović, još jedan nadareni igrač iz splitske nogometne škole.

Ranije tijekom zimske stanke Hajduk je odigrao dvije prijateljske utakmice te je na Poljudu svladao bundesligaša Schalke 4-3, dok je u gostima s 0-1 poražen od francuskog prvoligaša Auxerrea.