PALI PRVI BODOVI /

Upisani prvi rezultati ovogodišnje Lige prvaka: Slavili Juventus i Aston Villa

Talijanski Juventus i engleska Aston Villa upisali su prve pobjede u Ligi prvaka.

17.9.2024.
21:29

Nova sezona Lige prvaka započela je u potpuno promijenjenom formatu, a prve pobjede zabilježili su Juventus i Aston Villa.

JUNIORI /

Mladi dinamovci upisali poraz protiv Bayerna: Rimac ublažio gol razliku

JUNIORI /

U Torinu su domaćini nadjačali PSV s uvjerljivih 3:1. Kenan Yildiz iz Turske upisao se u povijest kao prvi strijelac ove sezone, pogodivši mrežu gostiju u 21. minuti. Prednost Juventusa udvostručio je Weston McKennie iz SAD-a u 27. minuti, dok je Argentinac Nico Gonzalez dodao treći gol početkom drugog poluvremena, točnije u 52. minuti. PSV je uspio postići počasni pogodak u samoj završnici susreta, kada je Ismael Sabbari smanjio rezultat u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Aston Villa je, s druge strane, osigurala uvjerljivu pobjedu u Bernu, gdje su slavili nad Young Boysima s 3:0. Belgijanac Youri Tielemans otvorio je rezultat u 27. minuti, a nedugo zatim Jacob Ramsey postigao je drugi gol za englesku momčad u 38. minuti. Konačnih 3:0 postavio je Andre Onana u 87. minuti. Iako su Englezi postigli još dva gola, oba su poništena nakon intervencije VAR-a, dok su Švicarci razočarali svojim premijernim nastupom u ovom natjecanju.