U netom završenom zimskom prijelaznom roku nije bilo bombastičnih transfera, a opet su glavnu riječ vodili Kinezi.
'Kineze je nemoguće pratiti'
"Ono što je zanimljivo je da Španjolska Primera je jako malo potrošila u ovom prijelaznom roku. Talijani više ne iznenađuju, a Englezi su standardno poslije Kineza najrastrošniji, makar su i Francuzi bili dosta jaki s Marseilleom, Lyonom i naravno PSG-om", rekao je Naletilić, pa se okrenuo kineskoj nogometnoj revoluciji.
"Ako ovako Kinezi nastave, dosta će menadžera početi učiti kineski. Oni su trenutno najmoćnije tržište na svijetu i to je jednostavno nemoguće pratiti. Teško je prognozirati kad će završiti jer je počelo na neprirodan način. To je išlo od kineske vlade, predsjednika koji je na taj način htio promovirati Kinu kao zemlju i želio je da kineski multimilijarderi počinju ulagati u sport, najviše u nogomet", istaknuo je Naletilić.
Kalinićev slučaj
Veliki adut na strani Kine je što u toj zemlji nema financijskog fair-playa, kao ni ograničenja broja stranaca.
"Godišnje se tamo može uzeti ono što se u Europi može uzeti za pet, šest godina. Konkretno, u Kalinićevom slučaju, možda i deset godina", osvrnuo se Naletilić na hrvatskog napadača koji je ove zime odbio prelazak iz Fiorentine u Tianjin Quanjian.
Za kraj je ugledni menadžer najavio i da bi ljeto moglo biti bombastično kad su u pitanju hrvatski nogometaši.
"Kad su naši u pitanju, možemo očekivati transfere Perišića i Brozovića. Bit će tu jako velikih, milijunskih transfera", zaključio je Naletilić.