Lewandowski napunio mrežu Augsburga, rurski derbi bez pobjednika

Iznimno uzbudljive utakmice prepune pogodaka odigrane su u 26. kolu Bundeslige.

1.4.2017.
17:25

Najviše pažnje privukao je 'rurski derbi' između Schalkea i Borussije Dormtund.

Borussija u prvom poluvremenu nije iskoristila dvije stopostotne prilike, u 30. minuti neprecizan je bio Dembele, a u 34. udarac Aubameyanga obranio je vratar Ralf Fährmann.

Ipak, u 53. minuti Aubameyang, nakon dodavanja Kagawe, dovodi u vodstvo Borussiju. U 58. minuti Aubameyang je mogao povećati prednost gostiju, ali opet je bio neprecizan.

Još jednu priliku za goste imao je Dembele, koji je u 74. minuti pogodio stativu. Nakon toliko promašaja Borussije, stigla je kazna. U 77. minuti Thilo Kehrer donosi remi Schalkeu.

Bayern nije imao milosti protiv Augsburga te mu je utrpao šest golova i gurnuo ga na rub zone ispadanja. Robert Lewandowski zabi je hat-trick, a osim njega u strujelce su se upisali i Thomas Muller s dva pogotka dok je jedan pridodao Thiago Alcantara.

Drugoplasirani Leipzig na svom je terenu pak ispratio Darmstadt s četiri gola u mreži, dok je HSV stigao do pobjede protiv Kolna u sudačkoj nadoknadi 2:1.