TUŠO RASTURA / Tudor i Marseille pobjedom nad Majerom učvrstili drugo mjesto na ljestvici: Hrvatski ogled bio je napet do samog kraja

Marseille je upisao novu pobjedu u Ligue 1

5.3.2023.
22:56

U derbiju 26. kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille je na Roazhon Parku pobijedio Rennes sa 1-0 učvrstivši se na drugom mjestu ljestvice.

DOBRO SU SE DRŽALI /

Liverpool osramotio United u najvećem engleskom derbiju: Ovako nešto se ne pamti, Crveni vragovi primili sedam komada

Tri boda momčadi Igora Tudora donio je Sead Kološinac golom u 57. minuti. Za Rennes je od 85. minute zaigrao hrvatski reprezentativac Lovro Majer.

Domaćin je bolje ušao u susret i u 15. minuti Rennes je mogao do vodstva. Amine Gouiri je odlično pucao, ali je pogodio vratnicu. U 31. minuti lijepu priliku je imao i Karl Toko Ekambi, ali je pucao pored gola.

U posljednjim trenucima prvog dijela Benjamin Bourigeaud je udarcem iz daljine pokušao iznenaditi Pau Lopeza, ali nije uspio.

Marseille u prvih 45 minuta nije imao niti jednu priliku, no gosti su poveli u 57. minuti. Tudorova momčad je brzinski izvela slobodan udarac. Rongier je gurnuo do Undera koji je ubacio loptu na drugu stativu do Seada Kološinca, a ovaj lagano pogodio za 1-0.

U 64. minuti Alexis Sanchez se našao u izglednoj situaciji za 2-0, ali je njegov udarac Mandanda lakoćom obranio.

U 76. minuti domaćin je bio blizu izjednačenja, Arthur Theate je pucao glavom nakon ubačaja, ali tik uz vratnicu. U završnici utakmice Rennes je pojačao pritisak, u 85. minuti u igru je ušao i Majer, a u 89. je imao lijepu priliku, ali je pucao pored gola.