U FORMI JE / Još prošle godine bio je među Vatrenima, a sada je zabio tri gola na drugom kraju svijeta

S ova tri pogotka stigao je do učinka od osam golova u 17 nastupa ove godine u MLS-u.

20.6.2024.
8:14

Hrvatski napadač Petar Musa postigao je tri pogotka u 5-3 (2-1) domaćoj pobjedi Dallasa protiv Minnesote u susretu američke profesionalne nogometne lige MLS.

ŽESTOK APEL SUSJEDA /

'Mi Srbi smo gospoda, ako UEFA ne kazni Hrvate i Albance, nećemo igrati na Euru'

Musa (26), koji je ove godine stigao u Dallas iz Benfice, a koji je tijekom prošle godine upisao i šest nastupa za hrvatsku reprezentaciju, postigao je prva tri gola svog sastava na utakmici, zabijao je za 1-0 u 17. minuti, za 2-1 u 38. minuti te za 3-2 u 62. minuti prije no što je zamijenjen u 71. S ova tri pogotka stigao je do učinka od osam golova u 17 nastupa ove godine u MLS-u.

Po Musinom izlasku Ferreira i Farrington su pogađali za 4-2 i 5-2 za Dallas u 75. i 90. minuti, dok su strijelci za Minnesotu bili Hlongwane u 32., Dotson u 57. te Trapp iz kaznenog udarca u devetoj minuti sudačke nadoknade.

Dallas je sada 11. u Zapadnoj konferenciji MLS-a sa 20 bodova, četiri manje od devetog Austina koji drži posljednje mjesto koje vodi u posezonu, dok je Minnesota četvrta na Zapadu sa 29 bodova. Na vrhu te konferencije je Real Salt Lake sa 37 bodova.

Inače, Musa je prošle godine kao igrač Benfice dobivao i pozive Zlatka Dalića, no odlaskom u SAD nestao je s radara.