TRAŽE SE PUTNICI ZA KATAR: / Messi zabio na mitskom stadionu i donio Argentini velika tri boda

Prve četiri reprezentacije ostvaruju plasman na Svjetsko prvenstvo 2022.

9.10.2020.
9:36

Argentina je u četvrtak u prvoj utakmici južnoameričkih kvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2022. u Kataru pobijedila Ekvador 1-0 zahvaljujući pogotku LionelaMessija.

Na mitskom stadionu Bombonera, koji je zbog pandemije koronavirusa bio prazan, pobjedu je Argentini donio Lionel Messi koji je u 13. minuti zabio s bijele točke. Jedananesterac je dosuđen za Argentinu nakon prekršaja na LucasuOcamposu u kaznenom prostoru.

U drugoj utakmici južnoamerčkih kvalifikacija na stadionu Centenario u Montevideu Urugvaj je sa 2-1 slavio protiv Čilea.

Urugvajci su poveli šest minuta prije poluvremena nakon izvođenja kaznenog udarca dosuđenog zbog igranja rukom u kaznenom prostoru. Strijelac je bio Luis Suarez. Alexis Sanchez je izjednačio za Čile u 55 minuti. Pobjednički gol za Urugvaj je u drugoj minuti sudačke nadoknade zabio Gomez.

Početak južnoameričkih kvalifikacija odgađan je dva puta zbog pandemije koronavirusa i prošla je gotovo godina dana da reprezentacije nisu igrale neku natjecateljsku utakmicu.

Prve četiri reprezentacije ostvaruju plasman na Svjetsko prvenstvo 2022. dok petoplasirana reprezentacija ide u međuregionalni playoff.

U zadnjoj utakmici koja je sinoć igrana Paragvaj i Peru su odigrali 2-2, a svi su golovi pali u drugom poluvremenu.

Urugvaj sljedeću utakmicu igra protiv Ekvadora u utorak 13. listopada, dok Čile u Santiagu dočekuje Kolumbiju isti dan.