TOPLAKOV BRZI VLAK PREGAZIO ISTRU: / Varaždinci se pobjedom izdigli iznad opasne zone

Varaždin je sad preskočio Istru i dva boda je iznad zone ispadanja u kojoj su Istra i Inter.

20.6.2020.
23:35
Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

U susretu 30. kola Prve HNL Varaždin je u subotu na domaćem terenu pred 2.000 gledatelja protiv Istre 1961 slavio sa 3:0, pa sada igrači Samira Toplaka posljednjem Interu bježe sedam bodova i blizu u ostvarenja cilja, opstanka u Prvoj ligi.

U prvom poluvremenu Istra je bila opasnija, a prva prigoda ukazala se u 18. minuti kada se Markus Pavić probio po desnom boku i oštro centrirao u peterac, a lopta je zamalo završila u mreži. Novu prigodu gosti su imali u 30. minuti, Ivan Delić je pucao s vrha 16-erca, ali trunku neprecizno.

DINAMOVCI ĆE OSTAVITI ŠAMPANJAC U LEDU: /

Hrabri Goričani im uskratili proslavu naslova prvaka, Livaković ih spasio od poraza

Opet taj Obregon

Prvu pravu priliku Varaždin je pretvorio u pogodak. U 54. minuti Mamić je opalio s 20 metara, lopta se od bloka odbila do 23-godišnjeg Kolumbijca Jorgea Obregona, koji pogađa za 1-0. Varaždinski napadač Obregon briljirao je i u prošlom kolu protiv Hajduka, kada je Varaždin na Poljudu slavio s 3-2.

U završnici susreta još dva gola Varaždina. Iranac Mehdikhani je u 85. minuti poveo kontranapad, a Domagoj Drožđek je zabio. Konačnih 3:0 postavio je Vinko Petković u sudačkoj nadoknadi (90+5). Varaždin je sad preskočio Istru i dva boda je iznad zone ispadanja u kojoj su Istra i Inter.