LIGA PRVAKA MLADIH / Malo je nedostajalo: Juniori Milana došli do pobjede protiv Dinama nakon pogotka s bijele točke

Da bi Dinamova mladež prošla skupinu Englezi u Londonu moraju pasti, ali to nije jedina stvar jer se nakon toga mora poklopiti rezultat onog drugog okršaja skupine

25.10.2022.
16:29
Igor Soban/PIXSELL

Juniori Dinama su u utorak u utakmici petog kola skupine Lige prvaka mladih izgubili od Milana rezultatom 1-2. Nije dobro počelo budući da je Milan stigao do prednosti u 25. minuti kada je Jordan Longhi svladao Pršlju, no samo četiri minute kasnije Dinamo uzvraća udarac i postiže pogodak za izjednačenje, a strijelac je bio Matej Šakota.

Tužna noć u Maksimiru /

Nemoćni Dinamo jeftino dobio četvorku od prvaka Italije! Za ostanak u Europi treba mu čudo

Trenutak koji je prelomio susret

U drugom poluvremenu u 76. minuti sudac dosuđuje penal za gostujuću momčad nakon prekršaja na Scottiju. Izvođač je Gabriele Alesi i od 77. minute Milan vodi 2-1. Ovo je drugi poraz mladih Dinama od Milana, u prvoj utakmici talijanski je klub slavio s 3-0. Prvi je Milan s 11 bodova, drugi je Salzburg s osam, Dinamo je treći sa šest bodova te ima dvije pobjede i tri poraza, a Chelsea je na četvrtom mjestu s dva boda.

Posljednje kolo se igra u srijedu 2. studenog kada Dinamovi juniori gostuju kod Chelseaja, a da bi Dinamova mladež prošla skupinu Englezi u Londonu moraju pasti. To nije jedina stvar jer se nakon toga mora poklopiti rezultat onog drugog okršaja u kojem Milan dočekuje Salzburg i mora pobjediti kako bi Plavi išli dalje.