Tužna noć u Maksimiru / Nemoćni Dinamo jeftino dobio četvorku od prvaka Italije! Za ostanak u Europi treba mu čudo

Tekstualni prijenos pratite na našem portalu

25.10.2022.
8:44
Grafika RTL.hr / PIXSELL

Nogometaši Milana s uvjerljivih 4-0 (1-0) su pobijedili Dinamo u Zagrebu, u susretu 5. kola skupine E Lige prvaka, čime je hrvatski prvak došao blizu ispadanja iz Europe. Do kraja natjecanja po skupinama je ostalo još samo jedno kolo.

Od samog početka se igralo vrlo otvoreno na Maksimiru te su obje momčadi relativno lako dolazile u prilike. Isto tako, igralo se na mahove pa je kratko vrijeme pritiskao Dinamo, a onda bi uzvratio Milan. U takvom ritmu Milan je na odmor otišao uz prednost od 1-0. Tonali je u 39. minuti ubacio iz slobodnog udarca, a Matteo Gabbia je ostao nečuvan te je, iz blizine glavom pogodio za 1-0 gostiju.

Milan je utakmicu riješio vrlo brzo tijekom drugog poluvremena. Redom su zabijali Rafael Leao u 49., Olivier Giroud u 59. iz jedanaesterca te autogol Robert Ljubičić u 69. minuti za konačnih 4-0. Ranije u ovoj skupini Chelsea je u gostima pobijedio RB Salzburg 2-1 čime je i matematički osigurao plasman u osminu finala. Prvi pogodak na tom susretu postigao je hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić koji je sjajno i precizno naciljao s vrha šesnaesterca.

Za domaćina je izjednačio Adamu u 48., dok je pobjedu gostima osigurao Havertz golom u 64. minuti. U posljednjem 6. kolu, koje se igra 2. studenoga, Dinamo gostuje na Stamford Bridgeu kod Chelseaja, dok će Milan na svom terenu dočekati RB Salzburg.

KRAJ!

GNK Dinamo 0-4 AC Milan

Gabbia 39' - Leao 49' - Giroud 59' - Ljubičić 69' (AG)

----------------------------------------------

90' Kraj utakmice u Maksimiru, a možda je i bolje da je tako! Ovaj horor stigao je svoje kraju a Dinamu ostaje još 90 minuta nade u Londonu da se dokopa tog trećeg mjesta koje bi ga odvelo u Europsku ligu

88' Nismo ga puno vidjeli, no u zadnjim minutama dvoboja se ukazao! Ante Rebić puca pokraj vratiju Livakovića

87' Slabašan udarac Petra Bočkaja kojeg rumunjski vratar hvata s lakoćom

82' Pobega je pobjegao Dinamovoj obrani i postigao pogodak na asistenciju Origija, no podignuta je zastavica i označeno zaleđe

80' Iz igre izlazi strijelac nakon udarca s bijele točke Olivier Giroud, a u igru će zadnjih desetak minuta Belgijac Divock Origi

74' Dinamo pokušava zabiti barem počasni pogodak, ali kad ne može Mislav Oršić tko će drugi? Nije najbolje namjestio svoje nišanske sprave te je njegov udarac otišao malo pokraj desne vratnice

69' Leao se uspio dokopati još jedne lopte, a njegov ubačaj je pogodio Ljubičića i bio koban za Modre budući da je završio iza leđa Dominika Livakovića. Modri će teško spavati nakon ovakvog potopa protiv talijanskog giganta

64' Oršić je spustio loptu za Ivanušeca koji je nezgodno pucao, ali Tatarusanu sjajnim refleksom skida ovu loptu

59' Potop Dinama u Maksimiru! Ljubičić je skrivio kazneni udarac, a Giroud je hladan i postiže pogodak za 3-0

57' Evo promjena i u redovima Dinama! Igru će napustiti Petković, Ristovski i Ademi, a na travnjak će Drmić, Špikić i Baturina

52' Prva izmjena na dvoboju! Trener Milana uvodi Krunića, a mijenja De Ketelaerea

49' Novi lopov u gradu! Leao je opljačkao Šutala i kaznio Modre pogotkom u prvi kut - Livaković je bio nemoćan i Milan vodi s 2-0

46' Počeo je nastavak ogleda Dinama i Milana! Lopta je za Rossonere

Statistika nakon prvih 45 minuta

45+1' Kraj prvih 45 minuta u Maksimiru! Plavi idu s negativnih ishodom na odmor

45' Igrat će se još minuta sudačke nadoknade u prvom djelu

43' Prekršaj kapetana Arijana Ademija zbog kojeg je dobio žuti karton! To je prva javna opomena na dvoboju

39' NEEE!! Tonali je pronašao Gabbiu nakon prekida, a on je pobjegao Ristovskom i svladao Livakovića za prednost gostiju

35' Prekršaj Rebića nad Ljubičićem nakon udarca laktom prilikom jednog juriša po desnoj strani

27' Rebić je primio loptu u sjajnoj poziciji , no onda se odlučio na slalom u kaznenom prostoru kroz gusti Dinamov blok što se pokazalo lošom odlukom za njega budući da su Modri uspjeli blokirati njegov udarac

25' Dinamo ima 64 posto posjeda lopte i duplo više dodavanja od Milana

NEMA PREDAJE /

Maksimir grmi na početku utakmice, na tribinama se pojavio veliki kapetan Vatrenih i zanimljiva poruka Boysa

22' Centaršut koji je bio upućen Rebiću na drugu vratnicu, ali srećom Hrvat nije uspio dohvatiti loptu

18' Kakva dva udarca Dinama, prvo je Ivanušec potegnuo sa samog ruba kaznenog prostora, no Tatarusanu odbija njegov udarac do Ristovskog koji puca u blok

11' Dinamo je povukao jednu kontru koju je Ljubičić okončao svojim ne baš snažnim udarcem pored vrata rumunjskog vratara Milana

10' Velika neugodnost pred vratima Dinama koji je opasno živio, ali srećom Plavi su uspjeli blokirati sve pokušaje Rossonera i otkloniti opasnost

8' Giroud se ubacio na peterac kao lukava lisica, no malo je previše požurio i našao se u nedozvoljenoj poziciji. Njegov dobar udarac je zaustavio Livaković nakon čega je podignuta zastavica. Lopta je za Dinamo

5' Ivanušec je napravio prekršaj na Leau kako bi zaustavio opasnog Portugalca koji je namučio Modre u prvom dvoboju na San Siru

3' Livaković je išao očistiti loptu da ne bude udarac iz kuta za goste, a prilikom toga je krivo stao i pružala mu se pomoć. Sve će biti u redu te će Dinamov čuvar mreže nastaviti utakmicu

1' Počeo je susret! Prvi posjed je za Modre

Izašli su sastavi!

Dinamo: (3-5-2) - Livaković - Ristovski, J. Šutalo, Perić - Moharrami, Ivanušec, Mišić, Ademi, Ljubičić - Oršić, Petković

Milan: (4-2-3-1) - Tatarusanu - Kalulu, Kjaer, Gabbia, Hernandez – Bennacer, Tonali - Rebić, Ketelaere - Leao - Giroud

Dinamo i Milan danas od 21 sat igraju najvažniju utakmicu skupine Lige prvaka. Obje momčadi imaju isti broj bodova i ovo će biti presudni susret za jednu i za drugu ekipu. Dinamo je u prvoj utakmici na San Siru poražen rezultatom 3:1, ali Modri su pokazali dobar otpor.

Milan je na San Siru poveo iz jedanaesterca na samom kraju prvog poluvremena, a odmah na početku drugog su primili još jedan gol. Mislav Oršić donio je nadu Dinamu u 56. minuti, no Pobega zabija za 3:1 i potvrdu pobjede talijanskog prvaka.

Ante Čačić na raspolaganju ima sve igrače osim Boška Šutala. Utakmica s Hajdukom poslužila je kao sjajna priprema za Milan, a najvažnije je da se nitko nije ozlijedio. Milan dolazi u Zagreb u nezavidnoj formi. Talijanski prvak nalazi se na drugom mjestu ljestvice SERIE A, a u Ligi prvaka upisao je dva uvjerljiva poraza protiv Chelsea.

Treneri oprezni

"Ispred nas je velika utakmica, odlučuje se tko će ostati u Europi. Velika i zato jer dolazi velika momčad, Milan. Sretan sam i ponosan što je ispred nas još jedan spektakl. Milan je favorit, ali mi ne bježimo od želje da dočekamo proljeće u Europi," kazao je Dinamov trener Ante Čačić na novinarskoj konferenciji na maksimirskom stadionu dan prije utakmice.

"Ako želimo proći moramo ostvariti dobar rezultat, isto tako vrijedi i za Dinamo. Moramo se koncentrirati na svoju kvalitetu, Dinamo je težak protivnik. Ne gube doma, jako dugo. Međutim sigurni smo u našu snagu, samopouzdani smo," kazao je Milanov strateg Stefano Pioli.