UTAKMICA GODINE /

Susret za pamćenje u Puli: Osijek vodio 2:0 pa zamalo ostao bez bodova. Uslijedila je šokantan završnica

Osijek je gostovao kod Istre u Puli u sklopu 24. kola Prve HNL. Susret je počeo u 17:05 sati, a domaća Istra hrabro se borila i na kraju u šokantnoj završnici izgubila bod.

19.2.2022.
19:06
Srecko Niketic/PIXSELL

HAT-TRICK ZA SLAVLJE /

Hajduk izdominirao u kišnom Zagrebu: Nezaustavljivi Livaja zabio sva tri pogotka i gurnuo Bijele na drugo mjesto

Susret je zamalo završio izjednačeno, i to nakon što je Osijek poveo s 2:0. Da stvar bude bolja, Osijeku je 'zapaprio' njihov Dion Drena Beljo, koji igra na posudbi u pulskom klubu. Ipak, Osijek je na kraju slavio 3:2 i to pogotkom u posljednjim sekundama susreta.

Osječani su žustro krenuli i pritisnuli domaćina, a već u 17. minuti su mogli doći do prvog pogotka, kada je Kleinheisler iz lijepe situacije pogodio stativu.

Uporna Istra

Osijek je ipak poveo deset minuta kasnije,u 27. minuti susreta, a do 40. već su imali prednost od 2:0. Napadački duo Mierez-Caktaš zakuhao je prvi pogodak. Mierez je lijepo uposlio Caktaša koji je postigao već svoj treći pogodak otkako je stigao u Gradski vrt.

U 40. minuti Mihael Žaper je povisio vodstvo Osijeka i činilo se kako će momčad Bjelice doći do nova tri boda. Njega je krasno uposlio Fućak.

A onda na scenu stupa domaća momčad. U 51. minuti su imali dobru šansu, ali se lopta od Žapera odbila Ivušiću u ruke. Šest minuta kasnije zabijaju pogodak za povratak u utakmicu. Strijelac je bio Dion Drena Beljo koji je dobro reagirao na ubačaj Lisice, njegov prvi pokušaj obranio je Ivušić, ali se lopta ponovno odbila do Belje koji zabija za 2:1.

Šokantna završnica

U 71. minuti zamalo dolaze do izjednačenja, a onda u 84. minuti delirij u Puli. Galilea je krasno pogodio glavom nakon kornera, VAR je nekoliko minuta provjeravao je li bilo prekršaja i pogodak je na kraju priznat. Veliki povratak i 2:2 u Puli.

Na kraju je u 90. minuti Istra zamalo stigla do pobjede; povukli su lijepu kontru nakon pogreške Osijekovih veznjaka, ali je Kapitanović bio malo sebičan te je njegov udarac završio u bloku. U 94. minuti je isti igrač pogodio vanjski dio mreže nakon što je Ivušić lijepo obranio udarac Lisice. Gol je praktički bio prazan i samo je sreća spasila Osijek.

I onda kraj za pamćenje! Nakon što su zamalo otišli bez boda iz Pule, za veliku pobjedu i konačnih 3:2 zabija Antonio Mance, koji je na terenu proveo svega nekoliko minuta. VAR je pregledavao i ovu situaciju, gol je regularan i Osijek je stigao do velika tri boda.

Momčad Nenada Bjelice ima 49 bodova te su preskočili Hajduk na drugom mjestu. Splićani su treći s 47 bodova, ali imaju utakmicu manje od Osječana.