SPORNA SITUACIJA / Sudački eksperti stali na stranu 'Bijelih': 'Nije bilo penala za Šibenik, ali sudac je nespretno reagirao. Nastala je gungula'

Hajduk je u završnici utakmice primio dva gola i posljednje minute bile su vrlo napete

2.4.2023.
22:24
Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Nogometaši Hajduka pobijedili su na gostovanju u Šibeniku kod istoimenog domaćina sa 3-2 (1-0) i devet kola prije kraja prvenstvene utrke došli na sedam bodova zaostatka za vodećim Dinamom koji je osvojio samo bod u Velikoj Gorici.

ŠIBENIK - HAJDUK 2:3 /

Hajduk iskoristio kiks Dinama: Livaja slomio Šibenik pa izašao iz igre, Bijeli na kraju strahovali za pobjedu

Najzaslužniji za pobjedu Hajduka na Šubićevcu bio je kapetan Splićana Marko Livaja. On je u 45. minuti postigao vodeći pogodak, da bi se u drugom poluvremenu prometnuo u dvostrukog asistenta. Prvo je na njegovo dodavanje Jan Mlakar zatresao mrežu u 53. minuti, a potom se u 59. minuti u strijelce upisao Rokas Pukštas.

Ivan Dolček je u 64. minuti smanjio zaostatak Šibenčana na 1-3, da bi u 90. minuti Zoran Kvržić pogodio za 2-3 i tako završnicu dvoboja učinio dramatičnijom. No, do velikog preokreta ipak nije došlo.

U zvršnici utakmice igrač Šibenika Mesa je pao u Hajdukovom šenaestercu nakon duela s Lovrencsicsem i domaćini su tražili najstrožu kaznu, no sudac Pajač se nije oglasio.

Igor Pajač

Dan nakon utakmice sudački eksperti, Darko Cvitković na MAX Sportu i Mario Strahonja u HRT-oboj emisiji Stadion, složni su da je sudac ispravno odlučio.

"Igrač Šibenika se bacio preko igrača Hajduka, to je moje mišljenje. Nije bio penal, ali je Pajač nespretno reagirao. Pokazao je rukom kao da je penal pa je zato nastala i čitava ova gungula", prokomentirao je Cvitković, a Strahonja je rekao:

"Odlična odluka suca koji je bio jako dobro pozicioniran. Odmah je vidio da je igrač Hajduka prvo igrao loptom i to je jasno signalizirao. Zašto nije gledao snimku? Zato jer je bio siguran u svoju odluku, a u komunikaciji s VAR sobom je to i objasnio".