STRUČNJAK ANALIZIRAO SUĐENJE NA DERBIJU HAJDUKA I DINAMA: / Bebek je jako pogriješio u dvije situacije; 'Za to nema opravdanja...'

Sudac Bebek ispravno je odlučio u situaciji koja se pokazala presudnom u utakmici

9.3.2020.
20:57
Milan Sabic/PIXSELL

U HRT-ovoj emisiji Stadion sudački ekspert Mario Strahonja analizirao je suđenje na velikom derbiju, utakmici između Dinama i Hajduka koja je odigrana prošle srijede u Splitu.

ZAŠTO JE ZATVOREN POLJUD? /

Disciplinski sudac pobrojao sve grijehe Torcide, posebno im zamjera događanja od 69. do 72. minute

Utakmicu je Dinamo dobio 2:0, a oba pogotka su postignuta nakon što je Hajduku isključen igrač krajem prog poluvremena.

Otvoreni đon na dinamovca

Što se tiče isključenja Ardiana Ismajlija, sudac Bebek ispravno je odlučio, smatra Strahonja.

"Nije upitan niti jedan karton. Opravdan prvi žuti karton zbog otvorenog đona na igrača Dinama, a i drugi je zaslužen - pohvala sucu Bebeku", rekao je HRT-ov sudački ekspert.

Oštećeni i jedni i drugi

No, Strahonja smatra da je Bebek napravio dvije pogreške koje si ne smije dopustiti. Jedna je na štetu Hajduka, a druga na štetu Dinama.

Prva je kada braniča Modrih Kevina Theophile-Catherinea nije opomenuo zbog lakta u lice Leonu Krekoviću.

"To je propust Bebeka i pomoćnika, ovo je žuti karton. Pomoćni sudac je morao intervenirati i za ovu pogrešku nema opravdanja", smatra Strahonja.

Druga sudačka pogreška je to što nije opomenuo Francesca Tahiraja zbog povlačenja.

"Trebao je dobiti opomenu, namjerno je povukao za dres igrača Dinama i to je čisti žuti karton", poručio je Strahonja.

Hajduk protiv Rijeke

Strahonja je zatim analizirao drugi derbi, u kojem je Hajduk, također s 2:0, poražen od Rijeke.

Taj susret je sudio Damir Batinić.

"Pustio je čvrstu igru, vrlo dobro je sudio i meni se svidio način njegovog suđenja", pohvalio je Strahonja Batinića.

Prilikom prvog pogotka sumnjalo se da je strijelac, igrač Rijeke Čolak, igrao rukom.

Pohvale za Batinića i VAR

"Teška situacija za procjenu. Prvi dojem je bio da je Čolak možda igrao rukom, ali nakon toga je utvrđeno da se ipak ne radi o igranju rukom. Mi smo to gledali15 puta i nismo bili sigurni", otkrio je Strahonja i zatim se osvrnuo na situaciju prilikom drugog gola, koji je Rijeka postigla iz kaznenog udarca.

Bio je kazneni udarac jer je ruka u neprirodnom položaju. Sucu je VAR soba mu omogućila drugo pregledavanje situacije."