SUBA, ČARLI I MANDŽO SE OPROSTILI OD REPREZENTACIJE: / Ovacije krcatog Maksimira za trojicu koja su zadužila Hrvatsku

Oprostili su se sa srebrom, sad i s pljeskom

15.11.2018.
21:06
Screenshot

Mario Mandžukić, Vedran Ćorluka i Danijel Subašić dobili su priliku za posljednji pozdrav koji će im uputiti tribine nakon što su pred početak utakmice između Hrvatske i Španjolske primili prigodne poklone i još jednom mahnuli publici.

HRVATSKA-ŠPANJOLSKA 3-2: Neviđena ludnica na Maksimiru, Jedvaj u 93. minuti zabio svoj drugi gol za veliko slavlje Vatrenih!

Trojac koji je zadužio Hrvatsku svojim igrama, obranama i pogocima oprostio se od reprezentacije po osvajanju srerbne medalje na Svjetskom prvenstvu u Rusiji. Izbornik Zlatko Dalić priključio ih je reprezentaciji za ovu akciju objasnivši sve riječima:

Dio obitelji

"Njih trojica dio su naše obitelji i sada je prigoda da se opet okupimo i budemo zajedno. Trenutke iz Rusije ne smijemo zaboraviti, želio sam podsjetiti na te osjećaje i lijepe slike. Na poziv HNS-a, dobit će priznanja na utakmici sa Španjolcima u Zagrebu."

Priznanja su bila posebno izrađeni dresovi sa otisnutim brojem utakmica odigranih za izabranu vrstu...

Od debija do kraja

Ćorluka je debitirao za reprezentaciju 16. kolovoza 2006. u prijateljskoj utakmici protiv Italije. Njegov posljednji, 103. nastup za reprezentaciju, bio je u zadnjih pet minuta produžetaka u polufinalu SP-a protiv Engleske.

Mario Mandžukić je sakupio 89 nastupa i postigao 33 gola. Debitirao je 21. studenoga 2007. godine u kvalifikacijskoj utakmici protiv Makedonije.

Subašić je na vratima hrvatske vrste sakupio 44 nastupa, a debitirao je 14. studeniog 2009. protiv Lihtenštajna u Vinkovcima. Posljednji nastup u hrvatskom dresu za Mandžukića i Subašića bilo je finale Svjetskog prvenstva u kojem je Francuska pobijedila sa 4-2.