VRLO VAŽNO ZA ZNATI / Što točno pobjeda u Kupu znači za Hajduk? Splićani su dobili malu prednost u Europi, ali tamo ih čekaju pakleni protivnici

Hajduk će sada u Konferencijskoj ligi startati od trećeg pretkola umjesto drugog gdje su trebali ranije

26.5.2022.
21:52
Miroslav Lelas/PIXSELL

Nogometaši Hajduka pobjednici su 31. izdanja hrvatskog nogometnog Kupa nakon što su u finalnom susretu na Poljudu pobijedili Rijeku sa 3-1. Bilo je to sjajno finale i potpuno zaslužena pobjeda splitskog sastava.

Rijeka je povela u 13. minuti golom Josipa Drmića, izjednačio je Ferro u 24. minuti, a rezultat je okrenuo Dario Melnjak u 36. minuti. Od 41. minute Rijeka je igrala s igračem manje nakon što je isključen Hrvoje Smolčić. U nastavku susreta Melnjak je svojim drugim golom u 56. minuti postavio konačnih 3-1.

KAD JE BAL NEK JE BAL /

Torcidaši potpuno izgubili kontrolu usred velikog slavlja. Pogledajte kako su navijači Hajduka rastavili golove na Poljudu

Hajduku je to sedmi trijumf u Kupu, a posljednji put Splićani su slavili 2013. Rijeka je pak u svom osmom finalu upisala drugi poraz.

Hajduku će ovaj trofej svakako puno značiti nakon toliko godina, ali pobjeda u finalu Kupa donosi im i jednu vrlo važnu prednost u Konferencijskoj ligi, gdje će se natjecati sljedeće sezone.

Hajduku prijete opasni protivnici

Naime, Hajduk će sada u Konferencijskoj ligi startati od trećeg pretkola umjesto drugog gdje su trebali ranije, a samim time čekaju ih i sasvim drugačiji protivnici.

Hajduk nažalost neće biti nositelj u trećem pretkolu, kao niti u play-offu ako se tamo plasira jer ima vrlo nizak koeficijent, a to pak znači da im prijete jako teški protivnici. Među najjačim mogućima su Basel, Bašakšehir, Slavia, Young Boys, predstavnik Nizozemske i PAOK, dakako ako svi ti klubovi prođu drugo pretkolo Konferencijske lige.

Prođu li pak u play-off tamo im se pridružuju Villarreal, West Ham, Fiorentina, Koln i još jedan nizozemski predstavnik.

Treće pretkolo ždrijeba se 18. srpnja, a prve utakmice se igraju 4. kolovoza, dok su uzvrati tjedan dana kasnije.