SPEKTAKL U LIGI PRVAKA / Liverpool razbio Atletico i osigurao drugi krug, Brozović sjajno zabio, PSG u dramatičnoj završnici ostao bez pobjede

Tekstualni prijenos utakmica 4. kola Lige prvaka u skupinama A, B, C i D mogli ste pratiti uživo na portalu Net.hr

3.11.2021.
22:59

Sa savršene četiri pobjede iz četiri utakmice skupine B nogometaši Liverpoola su se plasirali u osminu finala Lige prvaka.

REAL SRUŠIO ŠAHTAR /

'Kraljevi' na korak do drugog kruga, pogledajte kako je Modrić pokrenuo akciju za pobjednički gol

Nakon po jedne pobjede protiv Milana i Porta igrači engleske momčadi su drugi put nadjačali madridski Atletico kojeg su ovaj put, na svom Anfieldu, svladali 2-0.

Utakmica je, zapravo, bila gotova nakon samo dvadeset minuta igre. Toliko je trebalo Liverpoolu da zabije golove (Jota u 13. i Mane u 21. minuti). U 36. minuti su madridska kola dodatno skliznula nizbrdo jer je isključen Felipe i time je označena predaja gostiju. Od 69. minute za goste je igrao hrvatski nogometaš Šime Vrsaljko.

U ovoj skupini B Milan i Porto su, ranije na San Siru, odigrali 1-1 čime je talijanska momčad silno umanjila svoje šanse za proboj na drugo mjesto ljestvice.

Liverpool drži vrh ljestvice s 12 bodova. Porto ima pet, Atletico četiri, a Milan samo jedan bod.

Brozovićeva majstorija

Inter je u drugom poluvremenu slomio Sheriff u gostima te je golovima u nastavku slavio 3-1 u ogledu skupine D. Sve je krenulo pogotkom hrvatskog nogometaša Marcela Brozovića koji je u 54. minuti, lijepom varkom, prevario dvojicu suparničkih igrača i potom s 15 metara naciljao domaću mrežu. Bio je to prvi pogodak Brozovića za Inter ove sezone.

Potom se Interu otvorilo, a nove golove za uvjerljivo slavlje su zabili Škriniar i Sanchez. Brozović je odigrao svih 90 minuta, dok je Ivan Perišić za Inter igrao od 64. minute.

Sheriff je Ligu prvaka otvorio s dvije pobjede, ali potom su uslijedile dvije kapitulacije i to oba puta od Intera. Protiv Intera njihov je jedini strijelac bio Traore.

Ranije u srijedu Real je u skupini D u Madridu pobijedio Šahtar 2-1, uz sjajnu predstavu francuskog napadača Karima Benzeme koji je postigao oba pogotka za 'Kraljeve'.

Real je prvi na ljestvici s devet bodova. Inter ima sedam, Sheriff šest, a prežaljeni Šahtar samo jedan bod.

Leipzig zaustavio PSG i ostao na dnu

U skupini A Paris St. Germain i Manchester City su napravili novi korak prema osmini finala. City veći nakon domaće pobjede protiv Club Bruggea (4-1), a PSG manji nakon remija kod Leipziga (2-2).

Leipzig je opet odlično krenuo protiv Parižana, baš i kao kada je gostovao kod Francuza. Poveo je golom Nkunkua u 8. minuti, dok je Andre Silva četiri minute kasnije imao jedanaesterac za 2-0. No, Donnarumma je obranio udarac s bijele točke i krenuo je preokret, a do kraja prvog dijela ga je kreirao Wijnaldum s dva pogotka. No, domaćin je uspio osvojiti prvi ovosezonski bod u Ligi prvaka golom Szoboszlaija u 92. minuti iz jedanaesterca.

Hrvatski nogometaš Joško Gvardiol je odigrao svih 90 minuta za Leipzig.

Manchester City je dominirao protiv Club Bruggea te ga nije smeo ni autogol Stonesa u 17. minuti za 1-1. Strijelci su za slavlje Cityja bili Foden, Mahrez, Sterling i Gabriel Jesus pa tako Manchester City vodi na ljestvici s devet bodova. PSG ima osam, a Club Brugge se još nada s četiri boda. Čudo više ne može pomoći Leipzigu koji je zadnji s bodom.

Ajax nastavio niz

U skupini C Ajax je ostao savršen i nakon gostovanja kod Dortmunda gdje je pobijedio Borussiju 3-1 čime je osigurao osminu finala. U 29. minuti, kod rezultata 0-0, domaćin je ostao s igračem manje (isključenje Hummelsa), a pet minuta kasnije u igru je ušao hrvatski nogometaš Marin Pongračić. Borussia je čak povela (Reus iz jedanaesterca u 37.), ali moćni Ajax je u nastavku iskoristio brojčanu prednost te je protutnjao kraj suparnika golovima Tadića, Hallera i Klassena.

Sporting je i dalje u igri za prolaz u osmini finala i to nakon što je u dva susreta deklasirao Bešiktaš s ukupnih 8-1. U prošlom kolu lisabonska momčad je svladala Bešiktaš u gostima 4-1, a ovaj put je na domaćem terenu bila bolja 4-0.

Svaka neizvjesnost je isparila već u prvom poluvremenu nakon kojeg je Sporting imao 3-0. Uvodna dva pogotka postigao je Pote, u 31. (jedanaesterac) i 38. minuti, a onda je sjajno potegnuo Paulinho u 41. minuti za 3-0. Sve je završilo golom Pabla Sarabije u nastavku. Hrvatski nogometaš Domagoj Vida, član Bešiktaša, nije konkurirao za ovaj dvoboj.

Ajax ima 12 bodova, a iza njegovih leđa su Borussia i Sporting (po šest) te Bešiktaš koji je bez bodova.

_________________________________________________________________

Liga prvaka, skupine A, B, C i D, 21 sat

Liverpool - Atletico Madrid 2:0 (Jota 12', Mane 21')

Liverpool:  Alisson; Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Tsimikas, Fabinho, Henderson, Oxlade-Chamberlain, Salah, Mane, Jota

Atletico Madrid: Oblak, Felipe, Gimenez, Hermoso, Kieran Trippier, De Paul, Koke, Carrasco, Correa, Joao Felix, Suarez

Manchester City- Club Brugge 4:1

RB Leipzig - PSG 2:2

Borussia Dortmund - Ajax 1:3

Sporting - Bešiktaš 4:0

Sheriff - Inter 1:3

90' + 4' Gotova je utakmica, Liverpool je pobijedio 2:0 i osigurao plasman u drugi krug Lige prvaka.

90' Igrat će se još četiri minute sudačke nadoknade u Liverpoolu.

85' Minamino  je zabio za 3:0, ali neće vrijediti. To je treći gol poništen u ovoj utakmici.

74' Dobru šansu imao je Herrera, ali nije uspio zabiti Allisonu i ostaje 2:0.

70' Simeone je u igru uveo Šimu Vrsaljka koji je ušao umjesto Carracsa.

65' Smirila se igra. Tempo je pao nakon što su treneri obje momčadi napravili nekoliko promjena.

Liverpool - Atletico Madrid

57' Suarez je zabio Liverpoolu, ali taj gol je poništen zbog zaleđa. Ostaje 2:0.

54' Inter je poveo protiv Sheriffa, jako lijep gol za 1:0 u Moldaviji zabio je Marcelo Brozović. Taj gol možete vidjeti OVDJE.

48' Ponovno se zatresla mreža Atletica, zabio je Jota, ali gol je poništen zbog zaleđa nakon pregleda snimke.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45'+2' Gotovo je prvo poluvrijeme, Liverpool - Atletico 2:0.

45' Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade u provom poluvremenu na Anfieldu.

42' Dobra šansa za Salaha, ali ništa od trećeg gola. Oblak je sjajno obranio udarac egipatskog napadača.

36' CRVENI KARTON Atletico je ostao s desetoricom na terenu. Felipe je isključen nakon neopreznog starta.

30' Redsi sjajno igraju, Atletico se teško nosi s njihovim pritiskom.

23' Umalo 3:0. Alexade-Chamberlain je opasno pucao, ali njegov udarac prolazi pored vratnice.

21' GOOOL Liverpool vodi 2:0. Zabio je Mane koji je sam pokrenuo akciju, pravovremeno utrčao na centaršut Alexandera Arnolda i zabio pored nemoćnog Oblaka.

21' Liverpool kontrolira igru nakon što je poveo. Atletico stoji u čvrstom bloku i čeka šansu za kontru.

12' GOOL Liverpool je poveo iz prve prave prilike. Alexander-Arnold je ubacio, a Jota glavom zabio za 1:0.

11' PSG gubi u Njemačkoj. Gvardiolov Leipzig je poveo pa onda mogao udostručiti vodstvo iz penala, no Silva je promašio s bijele točke.

10' Ništa još nismo vidjeli u utakmici Liverpoola i Atletica, velika se borba vodi na sredini terena i vratari nemaju posla.

5' Miran početak utakmice na Anfieldu, nije bilo velikih uzbuđenja.

1' Počele su sve utakmice.

________________________________________________________________________________________

20.50 Završene su utakmice igrane u ranijem terminu. Real je pobijedio Šahtar 2:1, a Milan i Porto su odigrali 1:1.

9.52 Stigli su sastavi i za utakmicu intera i Sheriffa, Brozović je u početnoj postavi Nerazzurra, a Perišić je na klupi.

U srijedu će utakmicama u skupinama A, B, C i D biti kompletirao četvrto kolo Lige prvaka.

U terminu od 18.14 sati počinju dva susreta, dvoboji Real Madrida i Šahtara te Milana i Porta, a u 21 počinje preostalih šest utakmica.

Najzvučniji dvoboj je onaj između engleskog velikana Liverpoola i aktualnog španjolskog prvaka Atletico Madrida u skupini B. U prošlom kolu, kada su igrali isti protivnici s obrnutim domaćinstvima, Redsi su u dramatičnom susretu slavili u Madridu s 3:2 i ekipa Diega Simeonea sada će na Anfieldu tražiti osvetu.

Liverpool u ovaj dvoboj ulazi kao prva momčad u skupini s maksimalnih devet bodova i pobjedom se može plasirati u sljedeću fazu, dok je Atletico drugi s četiri boda, koliko ima i trećeplasirani Porto.

U ostalim utakmicama u skupini A sastaju se francuski PSG, koji me može računati na nastup ozlijeđenog Lionela Messija, i RB Leipzig te Manchester City belgijski Club Brugge.

Vida u Portugalu

Uz Liverpool i Atletico u skupini B sastat će se u ranijem terminu Milan i Porto.

U skupini C, Borussia će ugostiti Ajax i Bešiktaš našeg Domagoja Vide gostuje kod portugalskog Sportinga.

U grupi D u ranijem terminu će igrati Real i Šahtar te moldavski Šerif i talijanski prvak Inter.