GOLIJADA U SUPERKUPU / Spektakularno polufinale u Rijadu: Modrić upisao asistenciju, izviždana minuta šutnje za Beckenbauera

Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić krenuo je od prve minute i opravdao povjerenje Carla Ancelottija.

10.1.2024.
22:40

Real Madrid će igrati u finalu ovogodišnjeg španjolskog Superkupa nakon što su u polufinalu slavili protiv Atletica 5:3. Obje momčadi su bile sjajno napadački raspoložene pa smo tako u 90 minuta vidjeli šest golova, po tri u obje mreže. Kraljevski klub je ipak u produžetcima uspio 'slomiti' gradskog rivala i proći u finale Superkupa.

'PROCURILA' SNIMKA /

Modrić kakvog do sada nikada nismo vidjeli: Nakon polufinala SP-a u Katru imao je što za reći sucima

Golijadu je otvorio Mario Hermoso u sedmoj minuti na asistenciju Antoinea Griezmanna i doveo Atletico u 1:0 vodstvo.

Zatim je Real odgovorio s golovima Antonija Rudigera, kojemu je asistirao Modrić u 20. minuti i Ferlanda Mendija, koji je zabio na asistenciju Danijela Carvajala u 29. minuti.

Kako ne bi na odmor Atletico otišao u zaostatku pobrinuo su se Rodrigo de Paul koji je asistirao Griezmannu za 2:2.

U drugom poluvremenu mreže su mirovale do 78. minute kada je Rudiger skrenuo loptu u svoju mrežu za novo vodstvo Atletica. Real se po običaju nije tako lako predao pa je u 85. minuti Carvajal izjednačio na 3:3.

Modrića je u međuvremenu u 67. minuti zamijenio Toni Kroos.

U prvom produžetku su obje momčadi bile dosta rezervirane stoga nismo vidjeli previše uzbuđenja.

Činilo se kako ni u drugom produžetku neće biti odlučen pobjednik, no onda je u 116. minuti Stefan Savić zabio autogol nakon sjajnog ubačaja Carvajala, a u 122. minuti Brahim Diaz je zabio na prazan gol nakon što je Jan Oblak otišao u posljednji napad Atletica.

Sramotno izviždana minuta šutnje

Spektakularnu utakmicu obilježio je sramotni incident prije samog početka utakmice.

Minutom šutnje se htjela odati počast nedavno preminulom Franzu Beckenbaueru, ali je dio publike iz nekog razloga odlučio to pokvariti zviždanjem.

Većina je ipak s poštovanjem odradila minutu šutnje za jednog od najboljih nogometaša u povijesti.

Napete i atraktivne utakmice te još jedan pohod Hrvatske na novu medalju gledatelji mogu pratiti od 10. siječnja - na glavnom kanalu RTL-a i streaming platformi VOYO.