NOGOMET NA OI /

Afričke reprezentacije u drugom poluvremenu prosule prednost: U finalu se susreću Europljani

Finale će biti odigrano u petak, 9. kolovoza, s početkom u 18 sati, na pariškom Parku prinčeva.

5.8.2024.
23:42
profimedia

Francuska i Španjolska igrat će u finalu nogometnog olimpijskog turnira. Nakon što je Španjolska preokretom došla do pobjede 2-1 protiv reprezentacije Maroka u polufinalnom dvoboju odigranom na stadionu Velodrome u Marseilleu, Francuzi su također morali loviti rezultat protiv Egipta, a na kraju su u tome i uspjeli.

ODLIČNA VIJEST /

U ovom desetljeću još nije zabio, ali Vatreni je po dolasku u novi klub odmah zatresao mrežu

U prvoj polufinalnoj utakmici Marokanci su poveli pogotkom Souifanea Rahimija iz kaznenog udarca u 37. minuti. Izjednačio je Fermin Lopez u 66. minuti, a isti je igrač u 85. minuti asistirao Juanluu Sanchezu za konačnih 2-1.

Zemlja aktualnih europskih prvaka tako će imati priliku boriti se i za olimpijsko zlato, a suparnik će im biti pobjednik Francuska koja je u drugom polufinalnom okršaju svladala Egipat, također preokretom. U 62. minuti za Egipat je pogodio Saber, dok je izjednačenje i produžetke Francuzima osigurao Mateta u 83. minuti. Isti igrač doveo je Francusku u vodstvo u 99. minuti utakmice, a priču je zaključio Olise pogotkom u 108. minuti.