INTER, ROMA I LAZIO SLAVILI / Tudorova Verona remizirala u Udinama: Atalanta osvojila Genou

Pobjede Intera, Rome i Lazija u Serie A. Tudorova Verona remizirala u Udinama.

27.10.2021.
23:12

Talijanski nogometni prvak Inter pobijedio je na gostovanju Empoli sa 2-0 u susretu 10. kola Serie A.

Golove za milanski sastav zabili su Danilo D'Ambrosio (34) i Federico Dimarco (67). Dodajmo kako je domaćin od 53. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Samuele Ricci. Marcelo Brozović je za Inter igrao do 72. minute, dok Ivan Perišić nije nastupio.

STARA DAMA PONOVNO KIKSALA /

Nogometaši Juventusa nastavili s katastrofalnim rezultatima, prvi put u posljednjih šest godina izgubili su od Sassuola

Sassuolo izbacio Juve

Za iznenađenje kola pobrinuo se Sassuolo koji je u Torinu pobijedio Juventus sa 2-1 ostvarivši prvu pobjedu u međusobnim susretima u posljednjih šest godina.

Gosti su do pobjede došli u petoj minuti sudačke nadoknade nakon sjajne kontre koju je u pogodak pretvorio Maxim Lopez na fantastičnu asistenciju Domenica Berardija.

Gol za Sassuolo zabio je i Davide Frattesi u 43. minuti, a izjednačio je Weston McKennie.

Bio je to već treći poraz torinske "Stare dame" u prvih 10 kola, a to im se do sada dogodilo samo dva puta - 2015. i 1995. godine.

Roma osvojila Cagliari

Pobjede su ostvarili i rimski klubovi Roma i Lazio. Roma je na gostovanju porazila Cagliari sa 2-1, dok je Lazio kod kuće pobijedio Fiorentinu sa 1-0.

Cagliari je poveo u 52. minuti golom Leonarda Pavolettija, izjednačio je Ibanez u 70. minuti, a slavlje gostima donio je Lorenzo Pellegrini osam minuta kasnije.

U susretu između Lazija i Fiorentine presudio je pogodak Pedra u 52. minuti. Toma Bašić je za Lazio igrao od 79. minute.

Atalanta do pobjede u Genovi

Atalanta je ostvarila gostujuću pobjedu protiv Sampdorije sa 3-1.

Sampa je povela u 10. minuti preko Francesca Caputa, no gosti iz Bergama su okrenuli rezultat s tri gola. Dva je zabio Duvan Zapata (17, 21), a jednog Josip Iličić (90+5). Mario Pašalić je za Atalantu igrao do 59. minute.

Udinese i Verona su remizirali 1-1. Domaćin je poveo u 3. minuti preko Isaaca, a za momčad Igora Tudora izjednačio je Barak u 83. minuti iz kaznenog udarca. Nikola Kalinić je za goste igrao do 66. minute, a Boško Šutalo do 73. minute.

Na ljestvici vodi Milan sa 28 bodova ispred Napolija koji ima tri boda manje, te utakmicu manje. Treći je Inter sa 21 bodom, a zatim slijede Roma (19), Atalanta (18), Lazio (17) i Juventus (15).

REZULTATI:

Juventus - Sassuolo 1-2 (McKennie 76 / Frattesi 44, Lopez 90+5) Sampdoria - Atalanta 1-3 (Caputo 10 / Zapata 17, 21, Iličić 90+5)

Udinese - Verona 1-1 (Isaac 3 / Barak 83-11m)

Cagliari - Roma 1-2 (Pavoletti 52 / Ibanez 70, Pellegrini 78)

Empoli - Inter 0-2 (D'Ambrosio 34, Dimarco 67)

Lazio - Fiorentina 1-0 (Pedro 52)