RONALDO U EKSTAZI: / Portugalac u gaćicama skakao po svlačionici, pogledajte kakvu su ludnicu napravile zvijezde Juvea

Juventusu je ovo bilo 20. finale nacionalnog kup natjecanja

20.5.2021.
9:00
Screenshot

Nogometaši Juventusa po 14. put u povijesti osvojili su Kup Italije pobijedivši Atalantu s 2-1 u finalu odigranom u srijedu na stadionu Mapei u Reggio Emiliji.

Šveđanin Dejan Kuluševski je u 31. minuti postigao vodeći pogodak za Juventus, a deset minuta poslije je Ukrajinac Ruslan Malinovsky izjednačio na 1-1. Pobjedu Juventusu i novi trofej donio je Federico Chiesa pogotkom u 73. minuti. Hrvatski reprezentativac MarioPašalić je od 68. minute igrao za momčad iz Bergama.

Burna proslava

Juventusu je ovo bilo 20. finale nacionalnog kup natjecanja, a Atalanta je igrala u svom petom finalu te ostala na jednom osvojenom Kupu, davne 1963. Atalanta je poražena i u finalu 2019. kad je bolji od momčadi iz Bergama bio Lazio.

A nakon utakmice uslijedilo je burno slavlje nogometaša Juventusa. Prednjačio je CristianoRonaldo, koji je na kraju zaspao s trofejem u rukama.

"Ne mogu biti sretniji nego što jesam zbog osvajanja još jednog trofeja u službi ovog velikog kluba", poručio je putem Instagrama.