NEMAJU JOŠ PUNO VREMENA / Polako ispadaju iz utrke za naslov. Rijeka šokirana na gostovanju kod Gorice, imali igrača više, a presudili su sami sebi

Gorica je do pogotka stigla u trenucima kada je imala igrača manje na terenu jer je u 61. minuti zbog drugog žutog kartona

19.3.2022.
17:23
Igor Soban/PIXSELL

Nogometaši Gorice u susretu su 28. kola Prve HNL kao domaćini svladali Rijeku s 1:0 (0:0).

Jedini pogodak na utakmici bio je autogol mladog Rijekina stopera Save Čestića u 73. minuti.

U susretu podjednakih suparnika odlučila je pogrešna procjena Čestića koji je glavom preusmjerio pokušaj glavom Babeca s više od 10 metara, kojega bi njegov vratar Labrović zasigurno obranio te zatresao svoju mrežu. Prethodno je Krizmanić probio desni bok i uputio odličan centaršut ravno na glavu Babeca.

ZADOVOLJAN JE DERBIJEM /

Je li Bjelica bio u pravu? Oko sokolovo tvrdi: 'Osijek je oštećen protiv Gorice, a situacija s Livajom je jasna'

Ovo nije prvi autogol Čestića...

Gorica je do pogotka stigla u trenucima kada je imala igrača manje na terenu jer je u 61. minuti zbog drugog žutog kartona, kojega je dobio zbog nesmotrenog starta na suparničkoj polovici, isključen domaći napadač Cruz.

Inače, ovo je Čestiću već drugi autogol ovoga proljeća, u 23. kolu je također zbog njegove loše reakcije Rijeka izgubila s 0-1 na gostovanju kod Osijeka.

Treća Rijeka je tako ostala na 52 boda, dva manje od vodećeg Dinama i drugog Osijeka s tim da Dinamo ima dvije, a Osijek jednu utakmicu manje. Šesta Gorica se, pak, poravnala s petom Lokomotivom, oba sastava imaju po 36 bodova.