SEZONA ZA ZABORAV / Rijeka je presušila do samog dna: Nastavlja se njihova muka, iz Kupa ih je izbacio drugoligaš

Bijelo Brdo je izbacilo Rijeku iz Kupa

9.11.2022.
15:25
Dubravka Petric/PIXSELL

Nogometaši BSK-a iz Bijelog Brda priredili su veliko iznenađenje pobijedivši u susretu osmine finala SuperSport Hrvatskog kupa Rijeku sa 2-1.

'Marš van iz Rijeke, dobit ćete batine' /

Šokirani Cosmi nije imao riječi, praznog pogleda sjedio u kutu: Armada i Kvarner su na nogama; 'Ovo je izdaja uglednog dresa'

Pretposljednja momčad drugog razreda hrvatskog nogometa pobijedila je šesterostrukog osvajača Rabuzinova sunca sa 2-1.

Rijeka, koju vodi talijanski stručnjak Serse Cosmi, se u prošlom kolu jedva provukla nakon izvođenja jedanaesteraca protiv petoligaša Moslavinu, a vrlo slabu predstavu je pokazala i protiv BSK-a.

Nastavlja se kalvarija

Gosti su poveli već u sedmoj minuti golom Gabriela Lunette. Lovre Grgić je probio desnu stranu i odlično ubacio, Lunetta je sjajno skočio i pucao glavom, a lopta je od vratnice završila u golu. Činilo se kako će Rijeka rutinski odraditi gostovanje u Erdutu.

No, uslijedio je veliki obrat. Samo četiri minute kasnije izjednačio je Marc Tokich. Australski veznjak je primio loptu na rubu kaznenog prostora, riješio se lagano pratnje, ušao u kazneni prostor i poentirao za 1-1. U 74. minuti BSK je okrenuo rezultat nakon brze kontre. Kamerunac Sunday Jang Junior je povukao kontru, te uposlio Daria Pudića koji je s ruba kaznenog prostora sjajno pogodio za 2-1.

Do kraja susreta gosti su pokušavali barem izjednačiti, no BSK je izdržao i pobjedom ušao u četvrtfinale Kupa što je najveći rezultat u povijesti ovog kluba.