Rezultat koji je kladitelje ostavio u nevjerici!

Premda su mnogi stavili novce na pobjedu Intera protiv Bologne, vodeći se logikom 'ovoga puta moraju pobijediti', crnoj seriji Nerazzura nema kraja.

18.2.2012.
10:15

Dva je puta mrežu Nerazzurra pogodio Antonio di Vaio, a jednom Robert Acquafresca, za tek šestu ovosezonsku pobjedu Bologne kojom se malo udaljila od zone ispadanja. Interova je obrana pokleknula u prvom poluvremenu dva puta u razmaku od samo dvije minute. Di Vaio je u 37. minuti lažnjakom malo iskosa s desne strane izbacio obranu domaćina nakon asistencije Diega Pereza, a potom ljevicom poslao loptu ispod Julija Cesara, da bi već u sljedećoj akciji vodstvo svoje momčadi udvostručio.

szólj hozzá: INT Drugom je golu kumovala velika pogreška Interovog stopera Andree Rannochije, koji je naoko bezopasnu dugu loptu prsima pred vlastitim šesnaestercem savršeno servirao 35-godišnjem veteranu, a koji je potom lakoćom zabio svoj osmi ovosezonski gol u Seriji A. "Čavao u lijes" Interu zabio je Acquafresca pet minuta prije kraja, kada je prvo u solo-akciji ispremiješao obranu domaćina, a potom udarcem u desni donji Cesarov kut pronašao put do mreže. Mogla bi ovo biti lako posljednja utakmica na klupi Interovog trenera Claudija Ranierija budući je tek jedan osvojeni bod u posljednjih pet kola ipak poražavajuće malo za klub Interovog renomea. Momčad Intera u zadnjih pet kola Serije A osvojila je tek jedan bod. U petak je pretrpjela novi debakl, izgubivši kod kuće od Bologne s 3:0, ali trener Claudio Ranieri svejedno ne pomišlja na odlazak s klupe…

U zadnje tri utakmice Inter je doživio tri poraza uz gol-razliku 0-8. U petak je izgubio drugu zaredom kod kuće. Prije Bologne, na San Siru se pobjedom osladila i Novara koja je slavila s 1:0. "Nismo dali sve od sebe. Prolazimo kroz teško razdoblje. Moramo preuzeti odgovornost, te se ispričati navijačima i predsjedniku za ovakvu utakmicu. Očekivali smo teški dvoboj, ali nikako ne i ovakav rezultat. Suparnik nam je zabio iz prvih prilika na utakmic", komentirao je Ranieri. Na upit o ostavci 60-godišnji trener je odgovorio: "Ne planiram ništa. Moramo zadržati zajedništvo i pokušati pronaći rješenje za izlaz iz ove situacije. Morat ćemo dobro analizirati ovo što nam se događa", poručio je Ranieri. U drugoj utakmici dana - istovjetni rezultat. Napoli je slavio na gostovanju kod Fiorentine dvama golovima urugvajskog napadača Edinsona Cavanija i jednim Argentinca Ezequiela Lavezzija. Cavaniju su golovi bili 14. i 15. ovosezonski u Seriji A, čime se na drugom mjestu ljestvice najboljih strijelaca izjednačio sa Zlatanom Ibrahimovićem. Lavezzi je točku na i postavio u prvoj minuti sudačke nadoknade u solo-akciji u kojoj je vukao loptu još od svoje polovice i potom savladao Artura Boruca udarcem izvan ruba kaznenog prostora u donji lijevi vratarov kut. Bio mu je to peti ovosezonski gol. Inter – Bologna 0-3 (Di Vaio 37, 38, Acquafresca 85) Fiorentina – Napoli 0-3 (Cavani 3, 55, Lavezzi 90+1) Redoslijed: 1. Milan 47 (-1), 2. Juventus 46 (-2), 3. Lazio 42 (-1), 4. Udinese 41 (-1), 5. Napoli 37, 6. Inter 36...