RANGERS - CELTIC 0:2: / Zeleno-bijeli osvojili Ibrox, Barišić s klupe pratio poraz svoje momčadi; Katić igrao svih 90. minuta

U sastavu Rangersa cijelu je utakmicu odigrao hrvatski stoper Nikola Katić

1.9.2019.
15:11

Nogometaši Celtica ostali su sami na vrhu ljestvice škotskog prvenstva, nakon što su u nedjelju u dvoboju 4. kola sa 2-0 (1-0) svladali Rangerse kao gosti na Ibroxu, u prvom ovosezonskom Old Firmu.

A fan banner of Rangers F.C. during the Ladbrokes Scottish Premiership match between Rangers and Celtic at Ibrox, Glasgow Rangers v Celtic, Ladbrokes Scottish Premiership - 01 Sep 2019, Image: 468467037, License: Rights-managed, Restrictions: Editorial use only, Model Release: no, Credit line: Profimedia, Shutterstock Editorial

Celtic bio bolji većim dijelom susreta

Generalno bolju igru tijekom većeg dijela dvoboja Celtic je okrunio pobjedom zahvaljujući golovima francuskog napadača Odsonnea Edouarda u 32. minuti i irskog napadača Jonathana Hayesa u trećoj minuti sučevog dodatka pred kraj utakmice.

BORNA BARIŠIĆ ZA NET.HR: /

'Sa Gerrardom imam sjajan odnos i računa na mene'

U sastavu Rangersa cijelu je utakmicu odigrao hrvatski stoper Nikola Katić, dok je reprezentativni lijevi bočni Borna Barišić ostao na klupi za pričuvne igrače.

An external view of Ibrox, the home ground of Rangers F.C. before the Ladbrokes Scottish Premiership match between Rangers and Celtic at Ibrox, Glasgow Rangers v Celtic, Ladbrokes Scottish Premiership - 01 Sep 2019, Image: 468441154, License: Rights-managed, Restrictions: Editorial use only, Model Release: no, Credit line: Profimedia, Shutterstock Editorial

Jordan Jones zaradio crveni

U zadnjoj minuti prilično korektnog dvoboja crveni karton je, zbog grubog prekršaja, zaradio veznjak Rangersa Jordan Jones.

Hate Abd Elhamed of Celtic FC and Scott Brown of Celtic FC hold off Joe Aribo of Rangers F.C. during the Ladbrokes Scottish Premiership match between Rangers and Celtic at Ibrox, Glasgow Rangers v Celtic, Ladbrokes Scottish Premiership - 01 Sep 2019, Image: 468460899, License: Rights-managed, Restrictions: Editorial use only, Model Release: no, Credit line: Profimedia, Shutterstock Editorial

Celtic je na vrhu ljestvice sa 12 bodova iz četiri nastupa, dok je Rangers ostao na devet bodova i na drugom mjestu.