OSIJEK – HAJDUK 4-1: / Domaćin preokretom do uvjerljive pobjede uz sjajan pogodak 'škaricama', Kopićevoj momčadi nula na startu

Prvi ovosezonski derbi završio je pobjedom Osijeka u ogledu sa Hajdukom

29.7.2018.
22:52
PIXSELL

U zadnjem susretu 1. kola Prve HNL u Osijeku su nogometaši Osijeka pobijedili Hajduk s 4-1 (2-1). U derbiju na startu prvenstva Osječani su deklasirali Hajduk, koji je u odličnoj utakmici na Gradskom vrtu poveo, a potom primio četiri gola.

Spektakularan početak

Dvoboj je započeo spektakularno, s tri pogotka u prvih dvadesetak minuta. U 12. minuti Hajduk je poveo golom kapetana Zorana Nižića koji je ubačaj s kuta Gyurcsa sačekao na prvoj vratnici i pogodio mrežu. U 19. minuti Osječani su izjednačili sjanim golom Nigerijca Ezekiela Hentya koji je škaricama s desetak metara pogodio svladao vratara Hajduka Duku, a samo dvije minute kasnije ubačaj Grgića s desne strane Robert Mudražija posprema iz blizine u mrežu.

POGLEDAJTE 'ŠKARICE' OSIJEKOVOG NAPADAČA: /

Uživajte u potezu majstora

Ozljeda Nižića

U 58. minuti se teže ozlijedio vratar Splićana Tomislav Duka, a u 64. minuti teško griješi stoper Hajduka Lopez koji u svom šesnaestercu gubi loptu i ruši Bočkaja, a s "bijele točke" Haris Hajradinović vara mladoga vratara Ljubića. U 80. minuti ozlijedio se i Nižić, a kako su sve zamjene bile već napravljene, Splićani su ostatak utakmice igrali s igračem manje. U trećoj minuti sudačke nadoknade Brazilac Guti Tomelin glavom pogađa za konačnih 4-1.

Pred 4000 gledatelja na stadionu Gradski vrt sudio je Jović iz Zagreba.

OSIJEK – HAJDUK 4-1

Osijek: Malenica, Škorić, Tomelin, Grgić, Barišić, Pušić, Mudražija, Bočkaj, Kamenar, Hajradinović, Henty

Hajduk: Duka, Borja, Nižić, Juranović, Fomitschow, Barry, Beširović, Tudor, Gyurcso, Caktaš, Ivanovski

90+8. minuta: KRAJ UTAKMICE! Osijek je slavio 4-1

90+7. minuta: Caktaš iz slobodnog udarca u gredu.

90+3. minuta: GOOOOOOOL! Osijek vodi 4-1! Odličnu partiju domaćin kruni novim golom koji stiže nakon ubacivanja Barišića. Tomelin Guti je skočio i glavom, s nekih 6-7 metaram pogađa pod gredu.

90. minuta: Igrat će se osam minuta sudačke nadoknade utakmice!

90. minuta: Mioč puca pored gola u šansi za 4-1 nakon ubacivanja Barišića. Nešto prije toga - ovo:

84. minuta: Još jedna javna opomena...

79. minuta: Novi udarac za Hajduk, ovaj put ne u vidu gola već ozljede. Nižić se vratio na travnjak nakon ukazivanja pomoći, ali opet je iznešen. Budući da su gosti izveli već tri izmjene do kraja će igrati s igračem manje.

77. minuta: Svije prilike Hajduka, prvo Hamza s 20-ak metara što brani Malenica potom Osijekova obrana blokira pokušaj Saida.

74. minuta: Zbog ozljede je morao izaći Hentyu, u igri je Pilj.

64. minuta: GOOOOOL! Osijek vodi 3-1. Precizan s bijele točke bio je Hajradinović!

63. minuta: JEDANAESTERAC ZA OSIJEK! Ljubić, koji je tek ušao, je vratio Lopezu, ovaj oklijeva pa ga Bočkaj napada i oduzima mu loptu. U pokušaju da je vrati Lopez ruši Bočkaja, a sudac pokazuje na bijelu točku.

61. minuta: Promjena i kod Osijeka.

58. minuta: Čini se da je kontakt bio prilično jak. Umjesto Duke na vratima Hajduka Ljubić.

55. minuta: Kontranapad Osijeka vukao je Henty, pronašao samog Bočkaja, Bočkaj puca, a Duka odbija. Bacio se golman Hajduka na loptu, Hajradinović mu je izbija iz ruku i postiže pogodak. Suđen je prekršaj, ostaje 2-1 za Osijek.

53. minuta: Dvije promjene u Hajduku.

49. minuta: Hajduk je izveo peti korner na utakmici. Onaj iz 12. minute i dalje je jedini kojeg su iskoristili za gol.

46. minuta: Započelo je drugo poluvrijeme!

45. minuta: Kraj prvog poluvremena, Osijek vodi 2-1.

42. minuta: Uzvraća sad Osijek, pokušao je Henty iz daljine. Obrana Duke.

40. minuta: Hajduk nešto bolji sada, no malo im to znači.

30. minuta: Sadržajna utakmica na Gradskom vrtu, jak tempo, već tri pogotka, preokret... Derbi.

22. minuta: GOOOOOOL! Preokret, Osijek vodi 2-1.

Samo koju minutu nakon što mu je blok zaustavio pokušaj, Mudražija pogađa za 2-1. Bočkaj je sve pokrenuo, dodao Grgiću a on prizemnom loptom na pet metara od gola Hajduka pronalazi strijelca!

20. minuta: GOOOOOOL! Rezultat je 1-1, nije se dugo čekalo na poravnanje, a ono stiže preko Hentyja.

Lopta je dosta dugo kružila oko Hajdukovog kaznenog prostora, pokušavao je domaćin ubačajem pronaći nekog u dobroj poziciji, a jedan takav Hamza odbija na 20-ak metara. Potom loptu prima Henty i 'škaricama' pogađa s desetak metara u gol.

12. minuta: GOOOOOOL! Hajduk vodi 1-0. Strijelac je Zoran Nižić.

Hajduk je poveo nakon ubačaja iz kuta kojeg je izveo Gyurcso. Nižić je bio taj koji je najviše skočio, Henty je kasnio u reakciji i lopta je nakon udarca s desetak metara završila pod gredom iznad Malenice.

5. minuta: Bez većih uzbuđenja u uvodnim minutama koje prolaze s loptom u nogama gostujuće momčadi, ali uz jak tempo na početku.

1. minuta: Utakmica je započela!

Minuta šutnje za pokojnog osječkog navijača Dalibora Žižanovića-Žižu pred sam start ogleda.

Koju minutu pred početak Gradskim vrtom odjekivala je Oliverova pjesma Trag u beskraju u počast danas preminulom velikanu hrvatske glazbe.

20: 45 - Petnaestak minuta do početka prvog derbija ove sezone.

20:00 - Eto i postave Osijeka:

Hajduk je potvrdio svojih početnih 11:

Hajduk je potvrdio da će crnim florom odati počast preminulom Oliveru Dragojeviću.

Nogometaši splitskog kluba, u prošloj sezoni trećeplasirani u ukupnom poretku, na noge će četvrtoplasiranoj momčadi sezone 2017/18 u prvoj ovosezonskom derbiju u hrvatskom nogometnom prvenstvu. Susret je to koji momčadi dočekuju različitog raspoloženja.

Hajduk je otvorio natjecateljsku godinu pobjedom na Poljudu protiv Slavije (1-0) u prvoj utakmici 2. pretkola Europske lige, Osijek porazom 0-1 u istom natjecanju od Glasgow Rangersa.

Izostanci

Problema sa satavljanjem momčadi imaju obojica trenera pa tako u Osijek nije otputovao vratar Josip Posavec koji je zadobio ozljedu mišića na utakmici s Bugarima što znači da će čuvar mreže Hajduka u prvenstvenom ogledu biti Tomislav Duka. Daleko su i domaćini od optimalnog stanja u svojim redovima, zbog ozljede aduktora susret protiv splitske momčadi propušta Dmytro Lopa, kao i Gabrijel Boban koji je u posljednjem kolu prošle sezone zaradio dva žuta, odnosno crveni karton na gostovanju kod Slaven Belupa. Izostanci Grezde i Ejupija također muče domaću momčad.