GORICA SMIJENILA TRENERA: / Siniša Oreščanin dobio otkaz, ali nije jedini; 'Hvala im na svemu i želimo im sve najbolje'

Europu su uz Dinamo i Osijek, izborili Rijeka i Hajduk, dok je Gorica potonula na peto mjesto

24.5.2021.
10:34
Igor Kralj/PIXSELL

Siniša Oreščanin i njegov pomoćnik Goran Rosanda više nisu treneri HNK Gorice, potvrdili su iz kluba.

Posljedica je to neuspjeha Gorice na Rujevici. Gorica je, naime, zadnje kolo HNL-a dočekala kao treća sa 59 bodova, Rijeka je na četvrtom mjestu imala bod manje, a Hajduk je bio peti sa 57 bodova.

Rijeka i Gorica su u direktnom okršaju na Rujevici odlučivali tko će u Europu, a na koncu su slavili domaćini sa 2-1.

Rijeka je povela već u 10. minuti. Menalo je ubacio, Drmić spustio loptu, a Andrijašević u svom 101. nastupu u dresu Rijeke poentirao za vodstvo domaćina.

Međutim, 10 minuta kasnije Gorica je izjednačila. Nakon ubačaja Matar je spustio loptu glavom, a Babec zabio iz blizine. Sudac Bel je pregledavao snimku zbog navodnog prekršaja nad Andrijaševićem koji je prethodio golu, ali je na kraju priznao gol gostiju.

U samoj završnici prvog dijela Gorica je bila i korak do vodstva, no Lovrić je fantastičnim udarcem uzdrmao vratnicu.

U nastavku susreta Gorica se uspješno branila do 79. minute kada je Menalo ubacio, lopta je preletjela sve i završila u mreži za vodstvo 2-1. U posljednjim trenucima susreta Gorica je imala priliku za 2-2, ali je Doka pucao pored gola.

Na koncu je Dinamo osvojio prvo mjesto, Osijek je drugi, Rijekla treća, a Hajduk četvrti. Gorica je kao peta ostala bez Europe.