HRVATSKA KORAK BLIŽE KATARU / Pogledajte kakvo je sad stanje na tablici i što Vatrene čeka do kraja kvalifikacija

Strijelac vrlo važnog pogotka vrijednog tri boda u Slovačkoj bio je Marcelo Brozović u 86. minuti

4.9.2021.
23:04
Slavko Midzor/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija u susretu je 5. kola skupine H kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine kao gost svladala Slovačku u Bratislavi sa 1-0 (0-0). Strijelac vrlo važnog pogotka vrijednog tri boda bio je Marcelo Brozović u 86. minuti.

Hrvatski nogometaši bolje su otvorili utakmicu i u prvih 20 minuta prvog poluvremena bili bolja momčad. U 11. minuti je Mislav Oršić okušao svoj udarac izvan kaznenog prostora i pogodio gredu. Četiri minute poslije je s dvadesetak metara pucao i Luka Ivanušec, ali je domaći vratar Rodak bio na mjestu.

SLOVAČKA - HRVATSKA 0-1 /

Vatreni osvojili Bratislavu: Čudesni Marcelo Brozović i Ivica Ivušić junaci velike hrvatske pobjede

Prvo mjesto s Rusijom

U drugom poluvremenu su Slovaci imali bolje prilike, ali im je ponestajalo koncentracije i preciznosti u završnici. Za to su kažnjeni u 86. minuti.

Lovro Majer je ubacio u kazneni prostor s lijeve strane iz slobodnog udarca, Kucka je odbio glavom loptu na rub šesnaesterca, gdje je na nju natrčao Marcelo Brozović i iz voleja pogodio donji desni kut slovačkih vrata.

Na polovici kvalifikacija Hrvatska dijeli prvo mjesto na ljestvici s Rusijom, obje reprezentacije imaju po 10 bodova, slijedi Slovenija sa sedam, Slovačka je četvrta sa šest, dok su Malta i Cipar na dnu sa po četiri boda. Za tri dana Hrvatska će u 6. kolu u Splitu ugostiti Sloveniju.