CHELSEA PROŠAO LUTON / Plavci gubili dva puta, pa preokrenuli utakmicu

2.3.2022.
22:43

Drugoligaš Luton je kao domaćin vodio 1-0 i 2-1 u osmini finala engleskog FA kupa protiv Chelseaja, no na kraju je s 3-2 ipak slavio Chelsea.

JE LI ON NOVI VLASNIK? /

Procurilo ime milijardera koji bi mogao kupiti Chelsea: Ništa više neće biti isto u slavnom klubu

Izgubili od Redsa

Nakon poraza u dramatičnom finalu Liga kupa od Liverpoola, nogometaši Chelseaja su danas bili na novom velikom iskušenju kod drugoligaša koji je slavio u posljednje tri ligaške utakmice u nizu.

Luton je odigrao odlično prvo poluvrijeme nakon kojeg je i vodio. Već u drugoj minuti, nakon kornera, za 1-0 je pogodio Burke. Chelsea se vratio u 27. minuti kada je izjednačio Saul, ali je Luton opet poveo u 40., a strijelac je bio Cornick.

U nastavku je Chelsea potpuno dominirao. Igralo se gotovo isključivo na polovici domaćina i obrana Lutona do kraja ipak nije izdržala. Prvo je u 68. minuti izjednačio Werner nakon što je lijepo primio dugu loptu Loftus-Cheeka, dok je deset minuta kasnije sam Werner sve pripremio strijelcu Lukakuu koji pogađa za prolaz Chelseja.

Southampton razbio West Ham

Hrvatski nogometaš Mateo Kovačić ostao je na klupi za pričuve Chelseaja.

Southampton je na domaćem terenu pobijedio West Ham s 3-1 u napetom i izjednačenom susretu. Domaćin je poveo golom Perrauda u 31. minuti. Nakon točno sat vremena je izjednačio Antonio, dok je u 69. Ward-Prowse bio miran te je pogodio za 2-1.

Do kraja utakmice oba su sastava imala nekoliko odličnih prilika, ali su briljirali vratari oba sastava (Caballero i Areola). Ipak, u 95. minuti je Broja uspio zabiti za 3-1 i potvrdu slavlja Southamptona. Za goste je od 76. minute igrao hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić.

Podsjetimo kako su se u utorak u četvrtfinale plasirali Manchester City (2-0 kod Peterborougha), Crystal Palace (2-1 protiv Stokea) i Middlesbrough (1-0 protiv Tottenhama, nakon produžetaka).

Liverpool i Norwich još igraju

Tijekom srijede još igraju Liverpool - Norwich, u četvrtak se sastaju Everton - Boreham Wood, a posljednju utakmicu osmine finala Nottingham Forest i Huddersfield igraju u ponedjeljak 7. ožujka.

FA kup, osmina finala:

Luton - Chelsea 2-3 (Burke 2, Cornick 40 / Saul 27, Werner 68, Lukaku 78)

Southampton - West Ham 3-1 (Perraud 31, Ward-Prowse 69-11m, Broja 90+5 / Antonio 60)

Liverpool - Norwich (21:15 sati)