NAKON PRVOG TROFEJA / Pep Guardiola brutalno 'opalio' po Premier ligi: 'Nema alkohola. Hvala vam, puno vam hvala'

Momčad španjolskog stratega očekuje dvoboj s Newcastleom u 18.30 sati.

17.8.2023.
10:02
PROFIMEDIA

Nogometaši Manchester Citya osvojili su europski Superkup pobijedivši u Pireju boljim izvođenjem jedanaesteraca Sevilu s 6-5 (1-1), dok su cijelu utakmicu odigrala čak trojica hrvatskih igrača.

BRAVO JOŠKO! /

BBC proglasio Gvardiola igračem utakmice: 'Nisam mogao zamisliti bolji početak'

Marokanac Youseff en-Nesyri doveo je Sevillu u vodstvo u 25. minuti kada je nadvisio Joška Gvardiola i glavom zatresao mrežu. Izjenačio je Cole Palmer u 63. minuti, također glavom nakon dodavanja Rodrija. Bila je to ravnopravna utakmica u kojoj je čak i bolje šanse imala španjolska momčad, no En Nesyrija je dvaput u situaciji jedan-na-jedan zaustavljao vratar Ederson.

U raspucavanju penala Ivan Rakitić je pogodio za Andalužane, a Mateo Kovačić za City, dok je Englezima trofej donio Srbin Nemanja Gudelj, koji je pogodio gredu.

"Sutra ćemo biti još sretniji nego danas, sada nam slijedi oporavak. Neće biti ni kapi alkohola, moramo se oporaviti koliko god možemo. Iz Grčke bih se još jednom zahvalio Premier ligi što nam je dopustila da igramo u subotu, a ne u nedjelju ili ponedjeljak. Puno hvala", rekao je Guardiola.

FNC 12 iz pulske Arene ekskluzivno ćete 2. rujna moći gledati na streaming platformi Voyo.