SVI 'KRALI' OD NJEGA / Pele je izmislio sve čudesne poteze koje pripisujemo Messiju, Ronaldu, Zidaneu, Ronaldinhu... Ako ne vjerujete, pogledajte ovo

Jedan od najboljih nogometaša svih vremena, Brazilac Edson Arantes do Nascimento, poznatiji kao Pele, umro je 82. godini.

CRNI BISER /

Svijet se klanja nogometnom kralju Peleu: 'Bio je bolji od Messija, Maradone i Ronalda zajedno...'

Pele se pridružio Santosu 1956. i pretvorio mali klub u jedno od najpoznatijih nogometnih imena.

Uz mnoštvo regionalnih i nacionalnih naslova, osvojio je dva Copa Libertadoresa, južnoamerički ekvivalent Lige prvaka, i dva Interkontinentalna kupa. S reprezentacijom je osvojio tri naslova svjetskog prvaka. Prvi kao 17-godišnjak u Švedskoj 1958. postigavši na turniru šest golova, uključujući dva u finalu protiv Švedske. Drugi naslov je osvojio četiri godine kasnije u Čileu, iako je većinu turnira propustio zbog ozljede.

Nakon njegove smrti postao je viralan jedan sjajan video s njegovim nevjerojatnim majstorijama, driblinzima, asistencijama, pogocima.

U fenomenalno osmišljenom videu može se vidjeli da je sve majstorije koje smo pripisivali Leu Messiju, Ronaldu, Ronaldinhu, Cristianu Ronaldu, Franzu Beckenbaueru, Zinedineu Zidaneu, Robertu Carlosu i drugim legendama, prvi izveo baš Pele i to puno godina ranije.