FASCINANTNI PODACI / Nije bilo kraja: Pucalo se po 50 penala, navijačima je već bila puna kapa svega: Ovo su rekordne serije jedanaesteraca

Najsvježiji neslužbeni rekord je rezultat od 54 izvedena penala

29.10.2022.
14:13
Screenshot

Jeste li se ikada zapitali koji je rekord u broju izvođenja jedanaesteraca? Službeno najduža serija penala koja je upisana u Guinnessovu knjigu rekorda je ona u okršaju između KK Palacea i Civicsa 2005. u finalu kupa Namibije.

NEVJEROJATNA PRIČA /

Najveća varalica u povijesti nogometa: Karijera mu je trajala punih 20 godina, a nije znao ni udariti loptu

Za rezultat je bilo potrebno 48 kaznenih udaraca. Mnogi od njih su ostali neiskorišteni, jer je utakmica završila rezultatom 17:16, a serija je trajala gotovo koliko i utakmica.

Ako govorimo o onim serijama koje FIFA nije priznala, najduža se dogodila u Češkoj 2016. godine kada je SK Batov pobijedio FC Frystak sa 21:20, a ukupno su u 38 minuta izvedena 52 penala. S obzirom na to da je utakmica odigrana u sklopu Prvenstva regije Žilina, to se ne vodi kao službeni FIFA-in rezultat.

Festival nogometa

Najsvježiji neslužbeni rekord je rezultat od 54 izvedena penala. Dogodilo se to ove godine u Sunderlandu u sklopu Memorijalnog turnira Ernesta Armstronga, gdje su se susrele dvije ekipe iz engleske devete lige. Washington FC susreo se s Bedlington Terriersima, a okupljeni navijači na stadionu svjedočili su pravom festivalu nogometa.

Rezultat je bio 3:3 u regularnom vremenu, a onda je odluka pala nakon što su momčadi pucali po 27 penala, a Washington FC je na kraju slavio 25:24.

Postoji i odličan meč iz Južne Koreje gdje je 2019. godine bilo 0:0 u okršaju četvrtfinalu državnog sveučilišnog prvenstva između Yongin Taesung FC i Cheongju Daesunga. Gotovo 50 minuta trajala je serija i završilo se sa 62 udarca. Konačno je bilo 29:28 za Yongin.