OVO SE LIVERPOOLU NIKADA DO SADA NIJE DOGODILO: / Englezima upitan drugi krug, za prolazak im igra nekoliko kombinacija

Europskom dopravku visi drugi krug.

29.11.2018.
7:41
AFP, PAUL ELLIS

U derbiju večeri nogometne Lige prvaka PSG je na Parku prinčeva pobijedio Liverpool s 2-1 i na taj način napravio iskorak prema drugom krugu.

MESSI GENIJALNOŠĆU NOGOMETNOG BOGA ODUŠEVIO SVIJET: /

Hrvatima visi drugi krug, PSG slavio u derbiju večeri

Francuski prvak je poveo u 13. minuti golom Juana Bernata kada je Španjolac iskoristio pogrešku Van Dijka. Na 2-0 je povisio Neymar u 37. minuti nakon sjajnog konranapada.

Brazilac je započeo akciju gurnuvši loptu na krilo Mbappeu, koji je projurio po lijevoj strani i ubacio za Cavanija čiji je udarac s nekoliko metara obranio Alisson. Na odbijenu loptu naletio Neymar i zabio za 2-0. Liverpool je bez prave igre smanjio u posljednjim trenucima prvog dijela i to iz kaznenog udarca kojeg je realizirao James Milner.

Što treba Liverpooolu

Nikada do sada se Liverpoolu nije dogodilo da izgubi sve tri gostujuće utakmice grupne faze Lige prvaka. Napoli ih je pobijedio s 1-0, Crvena Zvezda s 2-1 i sada PSG s 2-1.

Uoči zadnjeg kola Napoli vodi s devet bodova, PSG ima osam bodova, Liverpool šest, a Crvena zvezda četiri boda. U zadnjem kolu sastaju se Liverpool i Napoli, te Crvena zvezda i PSG.

Redsi mogu proći dalje ako pobijede Napoli s 1-0. U tom slučaju bi se gledao broj postignutih golova. Pobjeda od jedan gol razlike ne bi im igrala ulogu ako Napoli zabije. Nadalje, bilo kakva pobjeda s dva ili više golova donijela bi im prolazak. Englezima, također, igra bilo kakva pobjeda ako Zvezda sruši PSG.