FAIR PLAY POTEZ KOJI JE OBILJEŽIO EL CLASICO: / Pogledajte kako je Pique od navijača branio zvijezdu Reala

Uvjerljiva pobjeda Barcelone potvrda je katalonske dominacije

29.10.2018.
8:16
Screenshot

Nogometaši Barcelone, koji su igrali bez ozlijeđenog Lea Messija, dobili su prvi El Clasico ove sezone, svladavši u nedjelju u 10. kolu Primere na Camp Nou Real Madrid sa 5-1, a trostruki strijelac bio je Luis Suárez.

Barca je povela u 11. minuti. Ivan Rakitić je dugom loptom proigrao Albu na lijevom boku, a on povratnom loptom pronašao Coutinha, koji pogađa za 1-0. U 30. minuti novi pogodak Barcelone. Luis Suarez je nakon duela s Varaneom pao u kaznenom prostoru, a sudac je nakon pregleda VAR-a dosudio penal. Suarez je bio siguran realizator za 2-0.

Sjajan potez Piquea

Jedan od heroja susreta i suvereni vođa obrane bio je Gerard Pique koji je, nakon što je dugo osporavan, odigrao sjajnu utakmicu, ali pokazao i da ima nade za fair play u nogometu. Naime u jednom trenutku navijači Barcelone počeli su skandiranjem vrijeđati Sergija Ramosa, a onda se ukazao Pique i zamolio ih da to ne čine.

Video ovog poteza obišao je svijet, a vi ga možete pogledati ispod teksta.