NASTAVAK PRIPREMA / Osijek primio gol direktno iz kornera: Kapetan ih spasio poraza pred sami kraj utakmice

Hrvatski prvoligaši pripremaju se punom parom za nadolazeću sezonu

5.7.2023.
20:03
Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Pripremni dvoboj nogometaša Osijeka i rumunjskog Petrolula, koji je odigran u sijedu u slovenskim Križevcima, završio je bez pobjednika, a konačan rezultat je bio 1-1.

NAKON TRI UTAKMICE /

Hajduk upisao prvu pobjedu na priprema: Simultanka Livaje za preokret protiv Mađara

Rumunjska momčad je povela u 34. minuti pogotkom Constantina Budescua izravno iz udarca iz kuta. Budescuov ubačaj je na bližu vratnicu je bio oštar, ali reakcija osječkog vratara Marka Barešića nije bila dovoljno brza pa je lopta završila u mreži.

Momčad Stjepana Tomasa je na izjednačenje čekala do 85. minute, kad je na ubačaj Šime Gržana s desnog boka kapetan Josip Špoljarić s desetak metara pogodio lijevi donji kut suparničkih vrata.

Do početka nove sezone Osijek će odigrati još dvije pripremne utakmice: 8. srpnja će imati provjeru protiv mađarskog MOL Fehervara, a posljednju tjedan dana uoči prvog nastupa u domaćem prvenstvu koje će otvoriti 22. srpnja dvobojem na svojoj novoj Opus Areni protiv koprivničkog Slaven Belupa.