LIGA PRVAKA / Nova sramota Juventusa: Izraelci slavili protiv Stare dame i kreirali veliko iznenađenje

U drugom susretu večeri PSG dočekuje Benficu.

11.10.2022.
21:16

Nogometaši Maccabi Haife priredili su veliko iznenađenje pobijedivši Juventus sa 2-0 u susretu 4. kola H skupine Lige prvaka ostvarivši tako prvu pobjedu u ovom natjecanju u posljednjih 20 godina.

Izraelskom prvaku ovo je tek treći nastup u Ligi prvaka nakon sezona 2002/03. i 2009/10., a posljednju pobjedu Maccabi je u "elitnom društvu" ostvario prije 20 godina porazivši Manchester United sa 3-0. Te sezone momčadi iz Haife je bila treća u skupini nastavivši natjecanje u Kupu UEFA.

LAVOVSKA BORBA /

Dinamo remizirao sa Salzburgom na Maksimiru: Austrijanci poveli, Modri imali šanse za preokret

Juve je ovim porazom samo produbio krizu gurnuvši Massimiliana Allegrija korak bliže otkazu nakon što je talijanski velikan u posljednjih devet susreta u svim natjecanjima ostvario samo dvije pobjede.

Domaćin je poveo već u sedmoj minuti golom Omera Atzilija, a isti je igrač u 42. minuti sjajno pogodio i za 2-0. Izraelski sastav je mogao do gola i u 12. minuti, no udaraca Tjaronna Cheryja je završio u okviru gola.

Juventus je u prvom dijelu bio nemoćan, jedinu pravu priliku gosti su imali u završnici prvog dijela, no Dušan Vlahović nije bio precizan. U nastavku susreta Juve je nešto pokušavao, ali nije uspio zabiti niti utješni pogodak.