LAVOVSKA BORBA / Dinamo remizirao sa Salzburgom na Maksimiru: Austrijanci poveli, Modri imali šanse za preokret

Dinamo nakon četiri utakmice ima četiri boda, dok je Red Bull Salzburg na šest bodova

11.10.2022.
9:08
Grafika RTL.hr - Luka Stanzl/PIXSELL

Nogometaši Dinama i Red Bull Salzburga odigrali su u 4. kolu skupine E Lige prvaka bez pobjednika 1-1 (1-1), na maksimirskom stadionu. RB Salzburg je poveo vrlo brzo, već u 12. minuti je strijelac bio Seiwald nakon pogreške Ivanušeca i brzog kontranapada kojeg su izveli gostujući igrači.

KASA RADI /

Dinamo je za bod protiv Salzburga zaradio pravo malo bogatstvo: Pogledajte koliko će ove sezone sjesti na račun Modrih

KASA RADI /

No, Dinama je taj primljeni pogodak samo dodatno podignuo. Hrvatski prvak je do kraja prvog poluvremena bio mnogo bolji, napadao je i pritiskao suparnika, a do izjednačenja je došao u 40. minuti. Strijelac je bio Ljubičić, s tim da je u svemu pomogao gostujući igrač Pavlović kojeg je lopta pogodila i pritom promijenila smjer.

U nastavku nije bilo pogodaka iako su oba sastava imala nekoliko odličnih prilika za pogodak. Isto tako, svaka je momčad po jednom pogodila okvir vrata. Luka Sučić za goste, a Petar Bočkaj iz slobodnog udarca za Dinamo u 91. minuti. Dinamo nakon četiri utakmice ima četiri boda, dok je Red Bull Salzburg na šest bodova. U 5. kolu igraju Dinamo - Milan (21 sat) i RB Salzburg - Chelsea (18.45 sati). Utakmice se igraju 25. listopada.

U nastavku pročitajte tekstualni prijenos utakmice:

93' Bočkaj pred golom Salzburga, promašuje

91' Bočkaj je odlično pucao iz slobodnog udarca, greda spasila goste

90' Još 4 minute do kraja

90' Slobodan udarac za Dinamo na rubu kaznenog prostora Salzubrga, Modri imaju šansu za preokret

88' Dvije minute do kraja i Dinamo i Salzburg u lovu na pobjedu

86' Furiozan proboj Kjaergaarda prema Dinamovim vratima, na kraju promašio gol

84' Dinamo težište igre prebacio na teren Salzburga, igrači pred kraj nabijaju tempo

83' Blitz napad Dinama, Oršiću lopta prošla iza njega, Modri propustili priliku

82' Seiwald opasno zaprijetio Dinamovom golu

79' Nova promjena u Dinamu, Ristovski ide van ulazi Moharrami, Bočkaj umjesto Špikića, umjesto Ivanušeca Baturina

77' Gosti penetrirali na Dinamovu polovicu, sada oni stvaraju pritisak Modrima

74' Sučić pred Dinamovim golom, promašuje

67' Ademi izlazi, Drmić ušao umjesto njega

62' Slobodan udarac Sučića, promašuje mrežu Dinama

59' Drugi žuti karton u utakmici za Modre

56' Perić umalo dao gol Austrijancima, Dinamo ne popušta

53' Ademi zaprijetio Salzburgovoj mreži

52' Ivanušec umalo ugurao loptu u mrežu Salzburga, dobio žuti karton zbog simuliranja prekršaja

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Obje ekipe nastavljaju utakmicu kako su je i završile.

45+2' Kraj prvog poluvremena

45' Dvije minute nadoknade

41' Suci nakon VAR-a odlučili - GOL ZA DINAMOOOOOOOO

39' Dinamo zabija Salzburgu, sudac poništava gol zbog zaleđa. Suci odlučili koristiti VAR

37' Kohn skinuo nevjerojatnu priliku Dinama, Ivanušec potegnuo između dva igrača Salzburga, lopta išla direktno na vratara

32' Ljubičić pred golom Salzburga, Solet izbija loptu

30' Sučić zaprijetio Dinamu, njegov šut bezopasan za Livakovića

27' Šesnaesterac Salzburga postao pješčanik za igru Dinamu, Modri grizu, ne daju Austrijancima disati

26' Petković bio jako blizu pogotku, Salzburg konsolidira obranu

25' Dinamo pritišće Salzburg

24' Špikić razigran pred mrežom Slazburga

22' Dinamo osvojio loptu na tridesetak metara od Salzburgovog gola, nastavljaju s pritiskom na austrijske igrače

20' Dinamo postiže pogodak, utakmica zaustavljena zbog prekršaja Perića, poništen gol Modrima

19' Ristovski u napadu na gol Salzburga, korner za Dinamo

17' Ademi na podu, sudario se glavom s protivničkim igračem

16' Ademi opasno prijeti golu Salzburga, lopta otišla preko vratnice

12' Austrijanci dali gol, u tri dodavanja lopta stigla prema Seiwaldu koji pogađa mrežu Modrih

10' Salzburg iz kornera pokušao dati gol, Pavlović škaricama do pogotka, ali promašuje

9' Salzburg zaprijetio mreži Dinama, drugi korner za goste

8' Špikić po desnom boku po pogodak, blokirali ga igrači Salzburga, korner za Dinamo

7' Dinamo nastavlja s pritiskom, Salzburg u jakoj obrani

3' Dinamo stvara pritisak pred golom Salzburga, gosti se sprejčavaju proboj Modrih

2' Prvi korner za Salzubrg

1' Utakmica je počela

SASTAVI:

Dinamo: Livaković - Perić, Šutalo, Ristovski - Ljubičić, Mišić, Ademi, Špikić - Ivanušec - Oršić, Petković

Salzburg: Kohn - Ulmer, Pavlović, Solet, Dedić - Kjaergaard, Gouma-Douath, Seiwald - Sučić - Okafor, Šeško

Pred nogometašima zagrebačkog Dinama je utakmica odluke, a Modri će u četvrtom kolu skupine Lige prvaka na domaćem travnjaku u Maksimiru ugostiti austrijski RB Salzburg. Utakmica će početi u 21 sat, a njen će ishod će biti presudan za hrvatskog prvaka. Računica je jasna jer Plavima igra jedino pobjeda, no čeka ih sve samo ne lagan zadatak jer je Red Bull ozbiljna momčad.

Vrijeme je da Dinamo uzvrati

U prošlom susretu ispratili su Dinamovce pobjedom minimalnim rezultatom 1-0, a jedini pogodak na susretu dijelo je Okafora koji je matirao Livakovića nakon jedanaesterca. Dinamo je u tom susretu i uspio doći do pogotka u posljednjim minutama - Drmić je pogodio, ali nakon velikog oduševljenja i slavlja pomoćni sudac je podigao zastavicu te rastužio sve prisutne koji su bodrili hrvatskog predstavnika.

Utakmicu je najavio Dinamov trener Ante Čačić.

"Ispred nas je bitna utakmica, najvažnija do sada u ovom dijelu natjecanja. Pobjedom protiv Chelsea ostali smo u poziciji da se možemo boriti za ostanak u Europi. Iza nas su dva gostovanja, rezultatski neuspješna, ali sa spoznajom da nismo zalutali u ovo natjecanje i da smo konkurentni. Neke stvari smo naučili, vidjet ćemo koliko smo ih spremni primijeniti već sutra. Optimist sam jer je utakmica u Salzburgu mogla otići i na drugu stranu. Imali smo dobrih partitura, ali i slabosti, nedostajalo nam je energije, kuraže i mirnoće. Očekujem uz naše navijače i uz mirnu glavu pun plijen", rekao je Čačić.

Razmazili su nas uspjesima

Čačić je svjestan kako je pobjeda protiv Chelsea podigle apetite u javnosti, ali i u momčadi.

"Vjerujemo da možemo napraviti dobar rezultat i tome težimo. Ovo je ozbiljno natjecanje, ovo je Liga prvaka. Nije lako osvajati bodove u našoj skupini. Otvorili smo s tri boda protiv Chelsea, naravno da je to podiglo apetite u javnosti, ali i kod igrača. To smo i zaslužili. Posljednje dvije utakmice su pokazale da nam malo fali, možemo li to preskočiti pokazat će iduće tri utakmice", poručio je Čačić i dodao tko neće biti dostupan za okršaj: "Osim Boška Šutala, niti Luka Menalo neće biti u sastavu. Mahir Emreli je tu i konkurirat će za sastav".

Iskustvo mora odlučiti

Odgovorio je i na pitanje možemo li u utorak očekivati najofanzivniji Dinamo do sada.

"Ne sjećam se da smo ikada igrali tako napadački. Igramo ofanzivno koliko nam dozvoli protivnik. Mi imamo dosta igrača koji žele doći u gol šansu. U zadnje dvije utakmice nedostajalo je malo kuraže. Utakmicu u Salzburgu je prelomio jedanaesterac. Vjerujem u naše igrača, nas isključivo zanimaju tri boda. Važno je da kontroliramo utakmicu i da je možemo energetski pokriti. Njihov forte je reposjed, s puno igrača dolaze u napad. I tu moramo biti dobri, voditi računa da su dobri u tranziciji. Ne smijemo ići na glavu već s glavom. Oni su dosta mladi, mudrost i naše iskustvo su naša prednost", zaključio je.

Nakon tri kola Salzburg vodi na ljestvici skupine s pet bodova, Chelsea Milan imaju po četiri boda, dok je Dinamo na začelju s tri boda. Utakmicu GNK Dinamo Zagreb - RB Salzburg pratite uživo tekstualnim prijenosom na našem portalu.