Fantastični Jelavić nastavio tamo gdje je stao

U 2. kolu engleske Premier lige Everton je kao gost slavio kod Aston Ville s 3:1, a na listu strijelaca se upisao i hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić.

25.8.2012.
18:26

Utakmica igrana na Villa-Parku (Birmingham) bila je riješena već do poluvremena. Najprije je već u 3. minuti Steven Pienaar zabio za vodstvo gostiju nakon asistencije Naismitha, a na 2:0 je povisio belgijski reprezentativac Marouane Fellaini, 'krvnik' Manchester Uniteda u 1. kolu.

Belgijanac svojim igrama plijeni pažnju cijele lige, a vrlo vjerojatno i hrvatskog izbornika Igora Štimca, čiju reprezentaciju u rujnu očekuje susret protiv moćne Belgije u Bruxellesu.

Konačni rezultat prvog poluvremena postavio je fantastični Nikica Jelavić vrlo lijepim pogotkom nakon niskog ubačaja s lijeve strane Leightona Bainesa. Jelaviću je ovo bio 28. pogodak zaredom zabijen iz prvog dodira, osmi pogodak u posljednjih osam utakmica za Everton. Konačnih 3:1 postavio je Karim El Ahmadi u 75. minuti i to u trenucima kada je Villa već igrala s igračem manje. Ciaran Clark zaradio je crveni karton u 58. minuti nastavka.

Manchester United je na Old Traffordu s 3:2 slavio protiv Fulhama našeg Mladena Petrića, a svoje prvijence postigli su novopridošli Robin van Persie i Shinji Kagawa. Poveo je Fulham nakon svega tri minute igre preko Damiena Duffa. Slobodni udarac s lijeve strane prizemno je izveo Ruiz, a Duff je ljevicom poslao u donji lijevi kup De Geinog gola.

No, na isteku 10. minute Van Persie pokazuje zašto je doveden. Patrice Evra ubacuje s lijeve strane a Nizozemac iz voleja lijevom nogom krasno pogađa suprotni kut za 1:1. Deset minuta prije kraja prvog poluvremena Kagawa posprema odbije loptu prilikom udarca jednog od njegovih suigrača u praktički prazna vrata, a svega šest minuta kasnije Brazilac Rafael, nakon ubačaja s lijeve strane, glavom zabija za 3:1.

U drugih 45 minuta gledatelji su vidjeli jedan, a mogli su i više pogodaka. Nakon jedne ubačene lopte s lijeve strane branič Manchester Uniteda, Nemanja Vidić, sudario se s De Geom, a lopta se od njega odbila za smanjenje na 3:2.

Naime, u sudačkoj nadoknadi gosti su imali slobodan udarac s otprilike 25 metara od gola Uniteda, lopta mu se od živog zida odbila do igrača Fulhama na novi udarac u koji mu je uklizao Wayne Rooney. Noga s kojom je Rodallega išao stati na travnjak pronašla je butni mišić Rooneyja, te ga mu napravila rez od 10-ak centimetara.

Liječnička služba odmah je reagirala i Rooney je nakon pet minuta, uz zabrinut izraz lica, iznesen s travnjaka.

Od ostalih rezultata izdvojimo i pobjedu velškog Swanseaja, vodećeg sastava Premierlige nakon uvodna dva kola prvenstva. Velšani su na svom travnjaku s 3:0 isprašili West Ham United, koji si je prva dva pogotka praktički sam zabio.

Swansea – West Ham 3:0 (Rangel 20, Michu 29, Graham 64)

Aston Villa – Everton 1:3 (El Ahmadi 75 / Pienaar 3, Fellaini 31, Jelavić 44)

Manchester United – Fulham 3:2 (Van Persie 10, Kagawa 35, Rafael 41 / Duff 3, Vidić-ag 64)

Norwich – QPR 1:1 (Jackson 11 / Zamora 19)

Southampton – Wigan 0:2 (Di Santo 51, Kone 89)

Tottenham – West Brom 1:1 (Assou-Ekotto 74 / Morrison 90)

Ljestvica:

1. Swansea 2 2 0 0 8-0 +8 6 2. Chelsea 2 2 0 0 6-2 +4 6 3. Everton 2 2 0 0 4-1 +3 6 4. W.B.A. 2 1 1 0 4-1 +3 4 5. Fulham 2 1 0 1 7-3 +4 3 6. Man City 1 1 0 0 3-2 +1 3 7. Newcastle 1 1 0 0 2-1 +1 3 8. Man Utd 2 1 0 1 3-3 0 3 9. Wigan 2 1 0 1 2-2 0 3 10. West Ham 2 1 0 1 1-3 -2 3 11. Stoke 1 0 1 0 1-1 0 1 12. Arsenal 1 0 1 0 0-0 0 1 13. Sunderland 1 0 1 0 0-0 0 1 14. Tottenham 2 0 1 1 2-3 -1 1 15. Reading 2 0 1 1 3-5 -2 1 16. Norwich 2 0 1 1 1-6 -5 1 17. QPR 2 0 1 1 1-6 -5 1 18. Southampton 2 0 0 2 2-5 -3 0 19. Aston Villa 2 0 0 2 1-4 -3 0 20. Liverpool 1 0 0 1 0-3 -3 0