NA ČIZMI LUDNICA / Leao eurogolom odveo Milan do pobjede na krcatom Olimpicu, a Sassuolo na Berardijev pogon stigao do prvih bodova u sezoni

Dvije zanimljive utakmice odigrane su već u petak

1.9.2023.
23:06

Nogometaši Milana nastavili su savršeni niz na startu nove sezone talijanske Serie A, u 3. kolu, u gostima, pobijedili su Romu 2-1.

TRANSFERI UŽIVO /

Sosa službeno u Ajaxu, Barcelona službeno predstavila portugalski tandem, Klopp učvrstio vezni red

Milan je na Olimpicu poveo već u devetoj minuti kada je francuski napadač Giroud bio miran i precizan kod izvođenja jedanaesterca. Po Romu je koban bio i početak drugog poluvremena jer je Milan u 48. minuti povećao na 2-0.

Sjajan je pogodak postigao Rafael Leao koji je sa suparnikom na leđima, gotovo pa ležeći, potegnuo iz poluvoleja loptu i pogodio za 2-0.

Rimljani su nadu dobili u 61. minuti kada je igrač Milana Tomori dobio drugi žuti karton i potom su krenuli domaći napadi. Ušao je u igru i Romelu Lukaku, ovoljetno pojačanje Rome, koji je debitirao za svoj novi sastav.

No, do kraja je Roma uspjela tek smanjiti rezultat, u 92. minuti je mrežu Milana pogodio Spinazzola. Milan tako ima maksimalnih devet bodova nakon tri kola, dok je Roma bez pobjede i ovo joj je bio drugi poraz.

Sassuolo do prvih bodova

Sassuolo je pred svojim navijačima pobijedio Veronu 3-1 čime je upisao premijernu pobjedu u sezoni.

Prije ovog dvoboja Sassuolo je imao oba poraza, a Verona obje ligaške pobjede. Domaćin je poveo u 11. minuti kada je Pinamonti zatresao suparničku mrežu. Gosti su poravnali rezultat u 56. minuti, a strijelac je bio Ngonge. Čovjek odluke bio je Berardi koji je do kraja susreta postigao oba gola.

Prvo je u 63. minuti lijepo okrunio polukontru svoje momčadi golom, dok je deset minuta kasnije bio precizan s bijele točke te je postavio konačnih 3-1.

FNC 12 iz pulske Arene ekskluzivno ćete 2. rujna moći gledati na streaming platformi Voyo.