MILAN DOBIO ROMU / Ante Rebić nije igrao: Juventus i Napoli remizirali

Juventus i Napoli remizirali

6.1.2022.
23:42

U dvoboju 20. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus i Napoli su danas u Torinu odigrali bez pobjednika 1-1, dok je u drugom derbiju kola Milan na San Siru pobijedio Romu sa 3-1.

EMPOLI BOLJI ZA GOL /

Igor Tudor i njegova Verona nakon golijade ispali iz talijanskog kupa

Mertens i Chiesa strijelci

Napoli je poveo u 23. minuti preko Driesa Mertensa, a izjednačio je Federico Chiesa u 54. minuti.

Nakon torinskog izjednačenja, utakmica je do kraja ostala vrlo izjednačena i mogla se okrenuti na jednu ili drugu stranu.

Napoli zbog Covida i afričkog Kupa nacija nije mogao računati na sedam igrača (Koulibaly, Anguissa, Ounas, Osimhen, Malcuit, Meret, Fabian Ruiz) i trenera Spalletija, a problema je imao i Juve kojem su nedostajali Pinsoglio, Chiellini , Bonucci, Pellegrini i Kaio Jorge.

U drugom derbiju Milan je pobijedio Romu sa 3-1 približivši se vodećem Interu na bod zaostatka. "Rossoneri" su stigli do pobjede premda nisu mogli računati na čak deset igrača zbog koronavirusa i afričkog Kupa nacija.

Domaćin je poveo već u osmoj minuti golom Oliviera Girouda iz kaznenog udarca. Jedanaesterac je skrivio Tammy Abraham igrajući rukom, a sudac Daniele Chiffi je pokazao na bijelu točku nakon pregleda video snimke.

Ibanez neoprezno vraćao loptu

Samo devet minuta kasnije domaćin je i drugi put zatresao mrežu Ruija Patricija i to nakon velike pogreške gostujuće obrane.

Ibanez je neoprezno vraćao loptu svom vrataru, Giroud je presjekao loptu, pucao po golu i pogodio vratnicu, no Junior Messias je odbijanac pospremio za 2-0, da bi Roma u 41. minuti smanjila Abrahamovim golom.

Milan je bio korak do trećeg gola u 51. minuti kada je Brahim Diaz pucao s ruba šesnaesterca, ali je pogodio prečku. Gosti su u 74. minuti ostali s igračem manje nakon što je isključen Rick Karsador, a minutu kasnije domaćin je još jednom pogodio okvir suparničkog gola, ovoga puta Alessandro Florenzi.

Milan je pobjedu potvrdio u 82. minuti kada je Rafael Leao zabio za 3-1. U posljednjim trenucima susreta Milan je mogao zabiti i četvrti gola nakon što je Gianluca Mancini skrivio kazneni udarac i pritom zaradio drugi žuti. Pucao je Zlatan Ibrahimović, ali je Rui Patricio obranio.

Ante Rebić nije nastupio za domaći sastav.

U vodstvu je Inter sa 46 bodova i utakmicom manje, Milan na drugom mjestu ima 45 bodova, a Napoli je treći sa 40 bodova. Slijede Atalanta (38) i Juve (35).

REZULTATI:
Sampdoria - Cagliari 1-2 (Gabbiadini 18 / Deiola 55, Pavoletti 71)
Lazio - Empoli 3-3 (Immobile 14, Milinković-Savić 66, 90+3 / Bajrami 6-11m, Żurkowski 8, Di Francesco 75)
Spezia - Verona 1-2 (ERLIĆ 85 / Caprari 59, 70)
Sassuolo - Genoa 1-1 (Berardi 55 / Destro 6)
Milan - Roma 3-1 (Giroud 8-11m, Messias 17, Leao 82 / Abraham 40)
Juventus - Napoli 1-1 (Chiesa 54 / Metens 23)