DOBAR POKUŠAJ / Messi se propisno obrukao pa ljutito okrivio Neymara za sve: Ovako nešto se ne viđa često od Argentinca

PSG je upisao novi poraz u Ligue 1

16.1.2023.
12:56

U derbiju 19. kola francuskog nogometnog prvenstva Rennes je pobijedio prvaka Paris Saint Germain s 1-0 ostvarivši devetu uzastopnu ligašku pobjedu na svom Roazhon Parku. Pogodak odluke zabio je kapetan Hamari Traore u 65. minuti. Adrien Truffert je ubacio nisko prema Traoreu, koji je ispred Bernata i Danila pucao i pogodio.

IZJEDNAČIO SE S LUKOM /

Mladi Španjolac prestigao Ronalda po učinku u El Clasicu: Dovoljna mu je bila samo jedna utakmica

Za pariški sastav u čijim redovima su Lionel Messi i Neymar odigrali cijeli susret, a Kylian Mbappé od 55. minute, bio je to drugi ligaški poraz u zadnja tri kola, te drugi uzastopni na gostovanju kod Rennesa nakon 0-2 iz listopada 2021.

Hrvatski reprezentativac Lovro Majer igrao je za Rennes do 89. minute pruživši odličnu partiju. U 58. minuti je bio i blizu pogotka. Odlično je pucao s ruba kaznenog prostora, ali je Gianluigi Donnarumma obranio.

Propisno se obrukao

Dodajmo i kako je ogled protiv Rennesa, bio 200. Mbappéov nastup u Ligue 1 (41 s Monacom, 159 s Parizom), a do sada je u prvenstvu zabio 148 golova. U povijesti francuskog prvenstva samo su četiri igrača postigla više golova od njega u prvih 200 nastupa - Carlos Bianchi (173), Just Fontaine (164), Gunnar Andersson (161) i Delio Onnis (152).

No, susret je obilježio jedan promašaj i to po mnogima najboljeg igrača u povijesti - Messija. Legendarni Argentinac se našao na meti korisnika društvenih mreža, zbog jednog detalja iz prvo poluvremena. Naime, Neymar je izveo korner te je gađao Messija koji se nalazio na vrhu kaznenog prostora.

Messi je odmah pucao iz voleja, ali je pošteno promašio cijela vrata. Odmah se vidjelo da je to Messija iznerviralo te se kasnije vidi kako je Neymaru objašnjavao što je krivo napravio.