NISU IMALI ŠANSE / Manchester City pregazio katastrofalni Chelsea i našeg Kovačića: Svladali su ih drugi put u tjedan dana

Manchester City je s lakoćom nadigrao slabašni Chelsea u FA kupu

8.1.2023.
19:41

Nakon što je Manchester City svladao Chelsea na Stamford Bridgeu proteklog četvrtka u sklopu Premier lige, Građani su ponovno bili bolji od Plavaca, samo koji dan kasnije. City je na svom terenu pregazio Grahama Pottera i njegove dečke u trećoj rundi FA kupa, konačan rezultat je bio 4:0.

POTPUNO JE IZBRISAN /

Legendarnom Ukrajincu je zabranjen povratak u domovinu: Od sada je izdajnik, a sve zbog trenerskog posla

Obje momčadi su krenule u kombiniranim sastavima, bilo je prvotimaca, ali i mladića koji ne dobivaju puno prilika u Premier ligi ili pak Ligi prvaka. Momčad Pepa Guardiole je uvjerljivo krenula u susret, a već nakon 23 minute su došli do prvog pogotka. Prekrasno je iz slobodnog udarca pogodio Riyad Mahrez.

Šest minuta kasnije dodijeljen je kazneni udarac za City, a u 2:0 ga pretvara Julian Alvarez. Niti deset minuta kasnije, u 38. minuti, Phil Foden zabija nakon prekrasne akcije Građana i asistencije Kylea Walkera.

Bez Haalanda i De Bruynea

Na predah se išlo rezultatom 3:0 za domaćina, a Potter je već na poluvremenu mijenjao našeg Matea Kovačića kao i Kaija Havertza. Zamijenili su ih Denis Zakaria i novopridošli David Datro Fofana. No, ni to nije pomoglo očajnom Chelseaju koji se već mjesecima muči s formom.

Konačnih 4:0 postavio je Mahrez svojim drugim pogotkom na susretu iz drugog kaznenog udarca za City. City je čitavu utakmicu bio bolja momčad: Imali su veći posjed lopte, više udaraca i prilika te su zasluženo deklasirali sramotni Chelsea.

Naš Kovačić se uklopio u crnilo Chelseaja te je prema SofaScoreu zaradio ocjenu 6.2. Koliko su bili loši jasno pokazuje podatak da je njihov najbolji pojedinac imao ocjenu 6.7, a radi se o Masonu Mountu.