SRBIN TRAGIČAR / Manchster City nakon drame do prvog europskog trofeja ove sezone: Kovačić i Rakitić zabili s bijele točke

Tekstualni prijenos utakmice za europski Superkupa mogli se pratiti na portalu Net.hr

16.8.2023.
19:59

Nakon višemjesečne ljetne stanke, počela je dugo iščekivana nogometna sezona 2023./2024. Za vikend su odigrana prva kola u Engleskoj i Španjolskoj, a večeras će Manchester City i Sevilla otvoriti i svoje europske obaveze borbom za prvi trofej u novoj sezoni - europski Superkup.

OPREZAN, ALI I OPTIMISTIČAN /

Svi čekaju veliki okršaj u Grčkoj, Ivan Rakitić otkrio plan: 'Svaka greška može biti kažnjena'

MANCHESTER CITY - SEVILLA

5 - 4

Manchester City: Ederson Ake, Gvardiol, Akanji, Walker Kovačić, Rodri Grealish, Foden, Palmer Haaland

Sevilla: Bono Navas, Bade, Gudelj, Acuna Jordan, RakitićOcampos, Torres, Lamela En Nesyri

Nogometaši Manchester Citya osvojili su europski Superkup pobijedivši u Pireju boljim izvođenjem jedanaesteraca Sevilu s 6-5 (1-1), dok su cijelu utakmicu odigrala čak trojica hrvatskih igrača.

Marokanac Youseff en-Nesyri doveo je Sevillu u vodstvo u 25. minuti kada je nadvisio Joška Gvardiola i glavom zatresao mrežu. Izjenačio je Cole Palmer u 63. minuti, također glavom nakon dodavanja Rodrija. Bila je to ravnopravna utakmica u kojoj je čak i bolje šanse imala španjolska momčad, no En Nesyrija je dvaput u situaciji jedan-na-jedan zaustavljao vratar Ederson.

U raspucavanju penala Ivan Rakitić je pogodio za Andalužane, a Mateo Kovačić za City, dok je Englezima trofej donio Srbin Nemanja Gudelj, koji je pogodio gredu.

Joško Gvardiol je odigrao svih 90 minuta za City.

Manchester Cityu je ovo prvi trofej Superkupa.

Tekstualni prijenos

PENALI:

Gudelj je promašio! Pogodio je gredu! Manchester City osvaja europski Superkup!

Zabio je Haaland prvi za City!

90'+4 - Kraj regularnog dijela utakmice! Bilo je mnoštvo prilika s jedne i druge strane, ali su Ederson na jednoj i Bono na drugoj strani opravdali uloge ponajboljih vratara svijeta. Čeka nas drama raspucavanja jedanaesteraca!

90'+2 - I kod Seville izlazi strijelac jedinog pogotka, En Nesyrija mijenja Rafa Mir. Ući će i Suso umjesto Lamele.

90' - Igrat će se 4 minute sudačke nadoknade.

89' - Žuti karton dobio je i Junalu koji je prekršajem zaustavio Gvardiola.

85' - Prva promjena u redovima Manchester Citya, izašao je Palmer koji je bio jedan od raspoloženijih igrača večeras, a ulazi Julian Alvarez.

83' - Nova promjena u redovima Seville, Navas zbog ozljede ne može nastaviti. Zamijenio ga je Montiel.

80' - Dvije minute je trajala prava opsada gola Seville, ali se zahvaljujući lošim reakcijama Cityjevih igrača i dobrom postavljanu Bonoa rezultat nije mijenjao.

74' - Prvu promjenu na utakmici napravila je Sevilla, Torres je izašao van, u igru ulazi Junalu.

69' - Ponovo prijeti Palmer, sjajno se 'lažnjakom' oslobodio za udarac, ali je Bono odlično obranio njegov udarac.

65' - Sevilla se mogla ekspresno vratiti u vodstvo, ali je Ederson još jednom obranio udarac En Nesyrija.

63' - GOL! Manchester City se vraća u utakmicu, 1-1! Rodri je sjajno ubacio na drugu vratnicu, tamo su čekali Haaland i Palmer, a upravo je mladi Englez sjajno zabio glavom u suprotnu stranu, Bono nije imao nikakve šanse. Mladi napadač je nastavio sjajnu formu koju je ovo ljeto imao na Europskom prvenstvu do 21 godine gdje je dobio nagradu za najboljeg igrača turnira.

50' - Nova sjajna kontra Seville! Ocampos je prošao Walkera po lijevoj strani i idealno pronašao En Nesyrija koji je loše pucao i dobro postavljeni Ederson je to lako obranio.

46'- Počelo je drugo poluvrijeme, Sevilla ima prva loptu u nastavku.

45+3' - Kraj prvog poluvremena! Nakon prvih 45 minuta Sevilla vodi 1-0, tijekom cijelog poluvremena su se dobro i organizirano branili, dok je Manchester City bio u napadu vrlo blijed i nije imao baš prevelikih prilika iako su imali većinski posjed. Hrvatski predstavnici u ovoj utakmici, Kovačić, Gvardiol i Rakitić nisu imali zapažene uloge u ovom dijelu utakmice.

45' - Igrat će se 3 minute sudačke nadoknade.

33' - Prvi žuti karton na utakmici dobio je Bade koji je prekršajem zaustavio Haalanda.

26' - GOL! Sevilla vodi 1-0! Iako je momčad Pepa Guardiole imala posjed i bolje prilike, sijevnula je akcija Seville s lijeve strane, Acuna je dobrim centaršutom u sredini pronašao En Nesyrija, koji je glavom zabio prvi gol na utakmici.

17' - Opet prijete 'Građani', ovaj put preko Grealisha koji se namjestio na udarac s ruba 16-terca, ali je opet na pravom mjestu Bono.

8' - Prva ozbiljna prilika za City, kratko su kombinirali nakon kornera, Ake je pucao, ali je Bono bio dobro pozicioniran.

0' - Počela je utakmica, Manchester City kreće u prvi napad!

FNC 12 iz pulske Arene ekskluzivno ćete 2. rujna moći gledati na streaming platformi Voyo.