LYON RASTURIO MONACO: / Lavovi produbili krizu momčadi iz Kneževine

Pobjeda 'lavova' mogla je biti i uvjerljivija

16.12.2018.
23:25

U derbiju 18. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je pobijedio Monaco sa 3-0 produbivši krizu momčadi iz Kneževine.

Pobjeda "lavova" mogla je biti i uvjerljivija, no Monaco je od prave katastrofe spasio vratar Diego Benaglio.

Domaćin poveo već u 6. minuti

Domaćin je poveo već u 6. minuti golom Houssema Aouara, a na 2-0 je povisio Nabil Fekir u 34. minuti. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika bile su riješene u 46. minuti kada je Monaco ostao s igračem manje nakon što je isključen Aleksander Golovin. Lyon je pobjedu potvrdio trećim golom u 59. minuti, a postigao ga je Mendy. Danijel Subašić nije branio za goste.

Lyon's French forward Nabil Fekir celebrates after scoring a goal with Lyon's French midfielder Lucas Tousard (R) during the French L1 football match between Lyon (OL) and Monaco (ASM) on December 16, 2018, at the Groupama Stadium in Decines-Charpieu near Lyon, central-eastern France. (Photo by ROMAIN LAFABREGUE / AFP)

Lille na gostovanju pobijedio Nimes

Lille je na gostovanju pobijedio Nimes sa 3-2 osvojivši važna tri boda u borbi za drugo mjesto. Gosti su poveli 3-0 golovima Rafaela Leaoa (4), Jonathana Bambe (41) i Nicolasa Pepe (66), da bi Nimes do kraja utakmice ublažio poraz s dva gola, a strijelci su bili Alioui (68) i Depresa (90+2).

Nica i Saint-Etienne odigrali bez pobjednika

Nica i Saint-Etienne su odigrali bez pobjednika 1-1. Gosti su poveli u 53. minuti preko Dionyja, a izjednačio je iz kaznenog udarca Cyprien u 81. minuti. Oba sastava završila su utakmicu s igračem manje. Domaćin je od 58. minute igrao bez isključenog Herellea, četiri minute kasnije 'pocrvenio' je i gostujući veznjak Salibur.

Monaco's French head coach Thierry Henry reacts during the French L1 football match between Lyon (OL) and Monaco (ASM) on December 16, 2018, at the Groupama Stadium in Decines-Charpieu near Lyon, central-eastern France. (Photo by ROMAIN LAFABREGUE / AFP)

Ovoga kola pet utakmica je odgođeno zbog vala protesta u Francuskoj.

Na ljestvici vodi PSG sa 44 boda, Lille ima 34, a Lyon 31 bod. Monaco se nalazi na 19. mjestu sa svega 13 bodova.

REZULTATI Lyon - Monaco 3-0 (Aouar 6, Fekir 34, Mendy 59) Nimes - Lille 2-3 (Alioui 68, Depres 90+2 / Leao 4, Bamba 41, Pepe 66) Nica - Saint-Etienne 1-1 (Cyprien 81-11m / Diony 53)

U subotu: Reims - Strabourg 2-1 (Doumbia 6, Cafaro 65 / Thomasson 65)

Marseille - Bordeaux odgođeno Nantes - Montpellier odgođeno Dijon - PSG odgođeno Amiens - Angers odgođeno