ČAK SE I ON JAVIO / Luka Modrić začudio legendarnog Thierryja Henryja: 'Moramo pričati o njemu... On vidi nešto što drugi ne vide'

10.3.2022.
16:40

Nogometaši madridskog Reala u srijedu su se plasirali u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u uzvratnom dvoboju osmine finala na svom Santiago Bernabeu svladali Paris SG s 3-1 (0-1) te tako nadoknadili 0-1 poraz iz prve utakmice.

Kao i u prvom susretu na Parku prinčeva, Parižane je u vodstvo doveo Kylian Mbappe (39), no u nastavku su Madriđani ostvarili veliki preokret s tri gola Karima Benzeme (61, 76, 78).

Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu za Real i bio jedan od najboljih igrača na terenu. Posebno je impresivna bila njegova fenomenalna akcija kod gola za 2:1 u 76. minuti.

LEO GDJESSI? /

Prava majstorija iz arsenala hrvatskog genijalca: Pogledajte kako je Luka Modrić poslao Messija 'po ćevape'

Nahvalio ga i Henry

Modrić je tada osvojio loptu na 20 metara od svog gola, povukao sve do polovice Parižana, uputio okomitu loptu za Viniciusa, koji je vratio hrvatskom kapetanu koji s 20-ak metara savršeno proigrava Benzemu koji udarcem iz prve po drugi put svladava Donnarummu.

Modrićeva partija oduševila je mnoge navijače, analitičare, nogometne stručnjake i ikone ovog sporta, među kojima je i Thierry Henry, prema mnogima jedan od najboljih napadača svih vremena.

"Moramo pričati o Luki Modriću, apsolutnom čarobnjaku. On ima 36 godina. Vau! Samo vau! Modrić vidi na terenu stvari koje drugi ne vide. Kad Santiago Bernabeu krene protiv vas kao protivnika, počinjete se osjećati vrlo malim", rekao je Henry.

Modrić je ove sezone u zaista fantastičnoj formi i ima sedam asistencija i tri gola u 32 utakmice.