MILAN - JUVENTUS 0-2: / Sjajni Mandžukić ranim pogotkom šokirao Rossonere, Ronaldo potvrdio pobjedu

Velika pobjeda Juventusa na krilima Mandžukića i Ronalda

11.11.2018.
19:32
AFP, Miguel MEDINA / AFP

U derbiju 12. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je na San Siru pobijedio Milan sa 2-0, a prvi pogodak na utakmici postigao je hrvatski nogometaš Mario Mandžukić. Juventus je do šeste uzastopne pobjede protiv Milana stigao golovima Marija Mandžukića (8) i Cristiana Ronalda (82).

[VIDEO] SUPER MARIO PONOVNO BRILJIRA ZA JUVENTUS: Poletio je iznad Milanove obrane i zakucao kako samo on to zna

[VIDEO] SUPER MARIO PONOVNO BRILJIRA ZA JUVENTUS: /

Poletio je iznad Milanove obrane i zakucao kako samo on to zna

Higuain promašio penal

Juve je poveo već u osmoj minuti golom 'Super Marija', njegovim petim golom ove sezone. Alex Sandro je ubacio s desne strane, a Mandžukić nadskočio Ricarda Rodrigueza i zabio glavom za 1-0. Domaćin je mogao izjednačiti u 41. minuti, ali je Gonzalo Higuain promašio jedanaesterca. Bivši napadač Juventusa koji je u Milanu na posudbi pogodio je vratnicu.

U 57. minuti Stara dama je bila korak do povećanja vodstva, no Paulo Dybala je iz slobodnog udarca također uzdrmao vratnicu. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješene su u 82. minuti kada je Cristiano Ronaldo zabio svoj osmi gol ove sezone. Samo minutu kasnije priči je bio kraj nakon što je tragičar utakmice Higuain dobio crveni karton.

90' Kraj utakmice!

87' Novi žuti karton, ovaj puta Borini. Nogometaši Milana gube živce.

84' Crveni karton dobio je Gonzalo Higuain zbog prigovora sucu!

81' GOOOOOOL! Cristiano Ronaldo je bio na pravom mjestu u pravo vrijeme kao bi došao do odbijanca unutar šestnaesterca i zakucao loptu u pod prečku. To je 0:2.

75' Dvostruka promjena kod Milana, ušli su Laxalt i Borini, a izašli Calhanoglu i Abate.

74' Prva promjena kod Juventusa, ušao je Khedira umjesto Pjanića.

68' Pokušao je Cristiano Ronaldo s ruba kaznenog prostora, ali siguran je Donnarumma.

62' Mijenja Milan, ulazi Cutrone umjesto Castilleja.

61' Mjesto u bilježnici suca utakmice zaradio je i Bakayoko. Prvi žuti karton za Milan.

57' Velika šansa za Juve! Paulo Dybala je pucao iz slobodnjaka s poludistance i pogodio desnu stativu.

54' Cristiano Ronaldo je centrirao u šesnaesterac, ali je obrana to očistila.

46' Počelo je drugo poluvrijeme!

45' Poluvrijeme!

42' Higuain je promašio kazneni udarac za Milan!

39' Nakon što je konzultirao VAR sudac je dodijelio penal za domaću momčad!

34' Mehdi Benatia dobio je žuti karton.

30' Miralem Pjanić je pokušao je iz slobodnog udarca, ali ništa od promjene rezultata.

27' Mario Mandzukic ponovno se podigao iznad obrane i čvrsto postavio glavu usmjerivši loptu prema sredini gola, ali Gianluigi Donnarumma je spreman.

21' Cristiano Ronaldo je centrirao u šesnaesterac. Međutim, protivnička obrana je izbila loptu i otklonila opasnost.

17' Milan ima posjed lopte, igrači razmjenjuju kratke paseve i čekaju da se otvori rupa u Juventusovoj obrani.

10' Pokušao je Higuain, ali ipak nije uspio odmah vratiti Milan u igru!

8' GOOOOOOL! Sjajno je glavom zabio Mario Mandžukić!

6' Pokušao je Suso centaršutem, ali nije najbolje zahvatio loptu.

3' Jedan od braniča je izbio loptu nakon što je Paulo Dybala pokušao proći sam kroz sredinu.

1' Počela je utakmica na San Siru!