Real je 6. kolu Lige prvaka pobijedio Ajax sa 4:1 i potvrdio drugo mjesto u skupini D.

4.12.2012.
13:59

REAL MADRID (4-2-3-1): Adan - Nacho, Varane, Carvalho, Coentrao - Khedira, Modrić - Callejon, Kaka, Ronaldo - Benzema

AJAX (4-3-3): Vermeer - Blind, Moisander, Alderweireld, Van Rhijn - De Jong, Enoch, Poulsen - Boerrigter, Hoesen, Eriksen

Strijelci: 1:0 Ronaldo (13'), 2:0 Callejon (28'), 3:0 Kaka (49'), 3:1 Boerrigter (60'), 4:1 Callejon (87') Sjajno je Modrić razigravao svoje suigrače započevši na poziciji defenzivnog veznog uz Samija Khediru.

U 13. minuti sjajno je oduzeo loptu uklizavanjem, proigrao Karima Benzemu samog pred gol iskosa s desne strane, a francuski je napadač nesebično asistirao Cristianu Ronaldu za 1:0. Kod drugog gola Reala koji je u 28. minuti zabio Jose Maria Callejon, Modrić je bio izravan asistent sjajnim proigravanjem koja je preletjela cijelu obranu nizozemskog kluba.

Treći gol Kraljevskog kluba zabio je Kaka lijepim udarcem ljevicom s nekih 20-ak metara nakon dodavanja Ronalda. Ajax je smanjio u 60. minuti nakon pogreške i nepotrebnog izletavanja pričuvnog Realovog vratara Antonija Adana. Strijelac je bio Derk Boerrigter udarcem ljevicom s ruba kaznenog prostora u nebranjenu mrežu.

Konačnih 4:1 je svojim drugim golom na susretu postavio Callejon glavom nakon ubacivanja Morate s desne strane. Modrić je odigrao svih 90 minuta, a spomenuta asistencija bila mu je prva za Real u Ligi prvaka u trećoj utakmici koju je započeo u ovom elitnom natjecanju.

Ivan Perišić je odigrao svih 90 minuta za aktualnog njemačkog prvaka koji je 1:0 pobjedom protiv Manchester Cityja potvrdio prvo mjesto u skupini (bez ostvarenog poraza, 4 pobjede i dva remija, op.a.) ispred Reala.

Ajax će kao trećeplasirani klub nastaviti natjecanje u Europa ligi, dok City neće dočekati europsko proljeće nakon tek tri osvojena boda u šest utakmica, točnije bez ostvarene pobjede.

SKUPINA C: Milan - Zenit St. Peterburg 0-1 (Danny 35) Malaga - Anderlecht 2-2 (Duda 45, 61 / Jovanović 50, Mbokani 89)

Redoslijed: 1. Malaga 12 2. Milan 8 3. Zenit 7 4. Anderlecht 4

SKUPINA D: Borussia Dortmund - Manchester City 1-0 (Schieber 57) Real Madrid - Ajax 4-1 (Ronaldo 13, Callejon 28, 88, Kaka 49 / Boerrigter 60)

Redoslijed: 1. Borussia Dortmund 14 2. Real Madrid 11 3. Ajax 4 4. Manchester City 3