LEIPZIG PREGAZIO MAINZ I ZADRŽAO KORAK S BORUSSIJOM: / Olmo po prvi put odigrao cijelu utakmicu za svoj novi klub u Bundesligi

Prvo ime pobjedničke momčadi bio je Timo Werner koji je postigao tri pogotka

24.5.2020.
17:29
Kai PFAFFENBACH / AFP / Profimedia

Nogometaši RB Leipziga uvjeljivo su pobijedili na gostovanju Mainz s 5:0 u 27. kolu Bundeslige i približili se drugoplasiranoj Borussiji iz Dortmunda na samo tri boda.

JEDVAJEV AUGSBURG STIGAO DO VRIJEDNE POBJEDE: /

Ovime su prekinuli jedan stvarno neugodan niz

Leipzig je dominirao od samoga početka i poveo u 11. minuti, strijelac je bio Timo Werner, a u 23. Yussuf Poulsen povisuje na 0:2. Do kraja poluvremena Marcel Sabitzer je praktički riješio pitanje pobjednika svojim golom za 3:0 u 36. minuti.

Olmu stopostotna minutaža

Nakon tri minute igre u drugom poluvremenu Werner zabija za 0:4, a u 75. minuti isti igrač postigao je i svoj treći gol na utakmici za konačnih 0:5.

Bivši igrač zagrebačkog Dinama Dani Olmo odigrao je cijelu utakmicu za pobjedničku momčad. To mu je prvi put da ima punu minutažu u Bundesligi otkako je stigao u Njemačku.