SERIE A / Milan gubio 0-2 pa uzeo bod, jedan Hrvat ostao na klubi, drugi nije ni konkurirao za utakmicu

Pobjednika nije bilo u susretu 18. kola talijanske Serie A između Leccea i Milana, ogled je završio 2-2

14.1.2023.
20:19

Lecce je odigrao odlično prvo poluvrijeme nakon kojeg je vodio 2-0. Već u trećoj minuti grdno je pogriješila obrana Milana, a Theo Hernandez je postigao autogol, dok je u 23. Baschirotto potpuno šokirao Milan golom za 2-0 domaćina.

NIKAKO DA IM KRENE /

Ni asistencija Ivana Rakitića nije pomogla: Sevilla izgubila nakon preokreta i ostala na 17. mjestu

U nastavku se dotad blijedi Milan napokon razbudio te je prvo nakon odličnog udarca Rafaela Leaa smanjio na 1-2 u 58. minuti, dok je u 70. Calabria glavom, nakon također asistencije glavom Girouda, zabio za 2-2.

Do kraja utakmice obje su momčadi mogle zabiti treći pogodak i tako osvojiti preostala dva boda, no završilo je bez pobjednika. Milan je sada opet samostalno drugi na ljestvici, ali ima velikih devet bodova manje od vodećeg Napolija.

Kristijan Bistrović je ostao na klupi Leccea, koji je 12. na ljestvici, dok Ante Rebića nije bilo u sastavu Milana.

Nedjelja donosi utakmice Sassuolo - Lazio, Torino - Spezia, Udinese - Bologna, Atalanta - Salernitana i Roma - Fiorentina. Kolo završava u ponedjeljak susretom Empoli - Sampdoria.